راست: من نمی خواهم فعلاً به ایران برگردم – ورزش سه


کد خبر: 1829665 |
28 خرداد 1401 ساعت 20:44 |
18.8 هزار بازدید |

3
دیدگاہ

در مقابل “من با یک تیم ملی بزرگ بازی کردم”

مدافع ایرانی سوماکایات تاکید کرد که فصل آینده در لیگ آذربایجان حضور خواهد داشت.

به گزارش “ورزش سه”، حجت حقوردی که پس از حضور در تیم های ذوب آهن و پکان برای دومین بار متوالی به لیگ زمستانی منتقل شد، معتقد است شرایط لیگ برتر آذربایجان بهتر از این است. ایران و امکانات بیشتری دارند.

* شرایط somkait چیست؟

فصل قبل از ما ششمین بود. 8 تیم در لیگ آذربایجان حضور دارند و طبیعتاً عملکرد خوبی نداشتیم. یک سال پیش تیم سوم در جدول بود، سهمیه کنفرانس کنفرانس را گرفتیم، اما فصل گذشته در بحث، جذابیت بازی خیلی خوب عمل نکرد و فصل خوبی نبود. من هم با این تیم قرارداد دارم اما می خواهم بروم.

* لیگ کفی آذربایجان در چه سطحی است؟

قبل از اینکه به اینجا برسیم، اطلاعات زیادی نداریم و در عین حال، آنها اینطور فکر نمی کنند که چه شکلی هستند، اما فکر می کنم “100 درصد بازیکنان لیگ آذربایجان از کشورهای مختلف هستند.” آنها هیچ شباهتی به بازیکنان خارجی ندارند مانند برخی از بازیکنانی که از ایران می آیند و خوب نیستند. تفاوت اصلی آذربایجان و ایران به این دلیل است که لیگ ایران یک تیم است و به گفته آذربایجان لیگ فیزیکی با ایران است. کسانی که بازی های آذربایجان را دنبال می کنند شباهت بیشتری به لیگ های اروپایی دارند. تیم ها در زمین فوتبال بازی می کنند و سعی می کنند سطح را به تیم های اروپایی نزدیک کنند. آذربایجان چهار تیم اروپایی دارد که قهرمان لیگ قهرمانان، تیم دوم لیگ اروپا و تیم های سوم و چهارم لیگ کنفرانس هستند. فصل قبل از صعود قره باغ از گروه و با مارسی بخت و نفتچی نیز معمولاً در مرحله گروهی لیگ اروپا صعود می کند و حذف می شود. کیفیت تیم ما نسبت به دو تیم دیگر بهتر بود و در دور اول حذف شدیم چون تیم رقیب خیلی خوب بود.

* تعدادی از بازیکنان ما در آذربایجان، هند و ارمنستان حضور دارند. وضعیت این کشورها در مقایسه با لیگ ما چگونه است؟

واقعا نمیشه مقایسه کرد مثلا فکر نمی کنم تیم ارمنستان تیم خیلی خوبی در اروپا داشته باشد. آذربایجان از نظر امکانات و زیرساخت از ایران برتر است، هر پایگاهی در آذربایجان یک کمپ و حداقل دو رشته ورزشی تخصصی با بالاترین کیفیت دارد اما در ایران چنین چیزی نداریم. بازیکنانی که جذب می کنند خارجی و با کیفیت هستند. به همین دلیل سطح اینجا بالاتر است اما کیفیت بازیکنان ایرانی از بازیکنان آذربایجان بالاتر است.

* آیا جز فداکاری های دیگری هم در تیم خود دارید؟

من و علی در زمانی که ایرانی بودیم قربانی بودیم. ما برای روسیه بازی می کنیم زیرا اکثر بازیکنان اروپای شرقی به آذربایجان می آیند و ما چهار بازیکن از اوکراین داریم. تیم ما در جذب بازیکن محدود بود و نمی توانست در سراسر کشور بازی کند. آنها همچنین بودجه ای برای این موضوع دارند. Minty برای جذب تیم های دیگر آزاد است ما همچنین به همه کشورها اجازه می دهیم در فصل آینده بازی کنند.” بهترین بازیکنان روسیه آنهایی هستند که در مسکو بازی کردند. دو بازیکن اوکراینی در شاختار داشتیم اما بازیکنان قره باغ و نفتاچی خیلی خوب هستند.

* پیشنهاد بازگشت به ایران؟

دو، سه تیم متشکل از عوامل و مربیان مختلف مصاحبه کردند، اما وقتی به آذربایجان رسیدم قصد داشتم چند سال خارج از ایران بازی کنم. هفت سال در لیگ ایران بازی کردم. سه سال در ذوب آهن و چهار سال در پکان بودم. خدا را شکر به موقع به آذربایجان رسیدم، حالم خوب بود. شاید تیم میزبان ما امسال عملکرد خوبی نداشت اما فصل گذشته عملکرد خوبی داشتیم و در لیگ اروپا بازی کردیم. آنها به من پاسپورت دادند و من یک بازی بزرگ در بالاترین سطح در آذربایجان انجام دادم و یک تیم بزرگ بازی کردم و تجربه ام اضافه شد. من از شرایط راضی هستم اما نمی دانم بعد از فصل به کجا خواهم رفت زیرا درگیر بازی های ملی بودیم و تقریبا آخرین بازی پنج روز پیش بود. من به تازگی به ایران بازگشته ام و هنوز تصمیمی برای فصل آینده نگرفته ام. فکر نمی کنم به ایران برگردم و اینکه در آذربایجان هستم یا هر کشور دیگری هنوز مشخص نیست چون وقت استراحت است.

* بازی تیم ملی آذربایجان چیست؟
متاسفانه به جام جهانی نرسیدیم. گروه خیلی سخت بود. صربستان، پرتغال، لوکزامبورگ و ایرلند همگی در گروه بودند، اما قطر هم در گروه بود اما بازی با آن تیم در وضعیت نابسامانی بود. صربستان به عنوان تیم اول صعود کرد. در لوکزامبورگ با اختلاف سه امتیاز پنجم شدیم اما نتیجه بدی ندیدیم. ما چندین برابر داشتیم اما نتوانستیم. در تیم ملی هم 8 بازیکن برای کشورهای دیگر داریم اما باز هم نسبت به تیم های اروپایی اختلاف بیشتری داریم و تیم به جام جهانی نمی رود. در حال حاضر لیگ اروپا آغاز شده و در گروه قزاقستان، اسلواکی و بلاروس قرار دارد. ۴ بازی کردیم و در گروه سوم هستیم. دو بازی دیگر داریم و شانس صعود به مرحله بعد را داریم.

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorial