رئیس: منتظر سرمایه گذاری خارجی ها هستیمرئیس جمهور گفت: در چند سال اخیر سرمایه گذاری هایی در زیرساخت های اساسی کشور انجام شده است که نباید انجام شود اما در دولت مردم منتظر بیگانگان هستیم و مردم چشم انتظار نتیجه خوش بینی هستند. و تکبر.”

به گزارش فارس، آیت الله سید ابراهیم رئیس جمهوری اسلامی ایران تفاهم نامه توسعه میدان مشترک نفتی را بین بانک ملی ایران، بانک ها و شرکت های اکتشاف و تولید در حوزه سرمایه گذاری و سرمایه گذاری امضا کرد. سرمایه گذاری یکی از مهمترین نیازهای امروز کشور دانش است و گفت: یکی از اهداف و دلایل اجرای اصلاحات اقتصادی، فراهم آوردن زمینه جذب سرمایه در عرصه تولید است.

رئیس جمهور هدف رشد اقتصادی 5 درصدی و همچنین رشد سرمایه گذاری را محقق کرده و زمینه جذب سرمایه در مسیر تولید و رشد اقتصادی را فراهم کرده است.

اقتصاددانان می گویند گام دوم بانک ها در حوزه درآمدی برداشته شد.

رئیس‌جمهور یکی از مهم‌ترین بخش‌ها را برای جذب سرمایه‌گذاری و رونق در حوزه نفت و پتروشیمی معرفی کرد و گفت: بسیج گسترده یک امر داخلی بوده و زمینه را برای توسعه اعتماد سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و مردم برای مشارکت در این حوزه‌ها فراهم می‌کند. پروژه های بزرگ

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه توسعه نیز باید بر جذب سرمایه گذاری متمرکز شود، خاطرنشان کرد: افزایش سرمایه گذاری و توسعه موجب رشد اقتصادی می شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه تفاهم نامه باید با کمک منابع و توانمندی های بومی مبتنی بر خوش اقبالی باشد، گفت: سرمایه های خرد در جامعه و همچنین در مسیر توسعه پایدار کشور سرگردان هستند.

مدیرعامل در راستای تحقق شعار سال «تولید، اشتغال، فرهیختگان» این گونه برنامه‌ها را اجرا کرد و افزود: جذب سرمایه‌ها و منابع قدیمی بانک‌ها و شرکت‌های بزرگ اقتصادی برای توسعه و پیشرفت کشور، برای اعتماد مردم و مردم برای دشمنان

رئیس جمهور با بیان اینکه در سال های اخیر در زیرساخت های اساسی کشور به ویژه در ریل و برق و مشابه آن به ویژه نفت و انرژی سرمایه گذاری هایی صورت گرفته است که نباید انجام شود، گفت: بهزودی می خواست رعایت کند.

جواد اوجی وزیر نفت نیز طی سخنانی در این مراسم بر اهمیت سرمایه گذاری در صنعت نفت تاکید کرد و گفت: ما صنعت نفت داریم.

وزیر نفت همچنین با اشاره به جلسات متعدد برای رسیدگی به اولویت‌های سرمایه‌گذاری در صنعت نفت، از مدیریت معاون اول رئیس‌جمهور در این زمینه قدردانی کرد و افزود: شرکت‌های بزرگ اقتصادی در کنار بانک‌ها را به میدان می‌آوریم تا با تکیه بر آنها، مردم را جذب کنند. و همچنین سرمایه گذاری بخش خصوصی در این طرح ها.

اوجی تصریح کرد: در گام اول اجرا پروژه بزرگی پیش بینی شده است که هر هفته از یکی از آنها اجرا می شود.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم