دستیار روحانی: دست روی ماشه استایسنا: علی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران به تشریح مجاهدت ها و جانفشانی های سردار شهید قاسم سلیمانی و همچنین آمادگی برای شروع تولید سوخت ۵ درصدی پرداخت.

صالحی با حضور «قرار قاسم» در برنامه «شبکه سیما» با گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهیدان مقاومت سردار سلیمانی و المهندس و همرزمان شهیدش گفت: این نسل ها می توانند راه خود را پیدا کنند.

او گفت: “ما نمی خواهیم اسطوره بسازیم، بلکه می خواهیم آنها را بسازیم.” اسطوره با ایده ها سر و کار دارد، اما اصل در تماس با ویژگی های واقعی است که به راحتی قابل اعمال است. سردار سلیمانی انسانی بود مثل دیگران که قابل اجرا بود.

مدیرعامل سازمان انرژی اتمی گفت: جهاد کبیر یا جهاد خود و خودخواهی کردند و بر بستر دین و ایمان حرکت کردند و سپس جهاد اصغر را آغاز کردند و آثار ایثار را به جای خود از خود به جای گذاشتند.

وزیر امور خارجه با اشاره به دیدارهای مستمر با سردار سلیمانی گفت: شهید سلیمانی فردی بصیر و کاردان بزرگی بود که می توانست رهنمودهای کشورهای عربی از جمله مصر، لیبی، تونس و بویه سوریه را حدس بزند و بخواند.

صالحی با اشاره به تقویت روابط سوریه با مصر در زمینه اطلاعاتی در دوران مرسی و حمایت سردار سلیمانی از سوریه که از اعضای اصلی مقاومت بود، گفت: از این رو سردار سلیمانی با دعوت سوریه وارد کشوری شد که درگیر جنگ جهانی بود. شهید با کمک این حمله جهانی به سوریه رفت. در 3-5 سال گذشته شهید سلیمانی بصیر و شجاع سوریه به یمن آمده است. مردم سوریه جستجو کردند و مقاومت کردند، رهبر سوریه بشار اسد، رهبر مقاومی بود و معتقد بود، اما بدون کمک جمهوری اسلامی، شرایط سخت شد.

معاون رئیس جمهور در بیانیه ای که بخشی از موفقیت هایش در سوریه بود، قبل از فتح مکه، مسلمانان را تکذیب کرد و گفت: شرایط سوریه خوب نیست، اما شهید سلیمانی با رضایت به یاری خداوند اعتقاد داشت. افق سوریه هنوز مشخص نیست، اما برای کسی که موردی را در ذهن دارد، موضوع تفاوت ایجاد می کند. حمایت رهبر معظم انقلاب اسلامی در این موارد مبتنی بر قدرت و اطمینان است. حالا بعد از 3 سال مشروعیت فرماندهی کل قوا که مبتنی بر عقلانیت و ایمان و فرمان و دین است از بین رفته است.

به گفته صالحی کار شهید سلیمانی دو بعد نظامی و فرهنگی داشت. بنابراین در این کشورها روشنگری صورت گرفته است و ما ارتباط خود را با نخبگان حفظ کرده ایم.

مدیرعامل سازمان انرژی اتمی گفت: به توصیه شهید سلیمانی به مصر رفتیم. آنها می پرسند که چرا می خواهید مصری ها را شیعه کنید. با استفاده از بیانات حضرت آقا عرض کردم که در ابتدا باید یک تعریف مشترک از شیعه و سنی داشته باشیم. اگر سنی به معنای پیروی از سنت پیامبر اکرم (ص) است، ما ایرانی ها قبل از شیعه بودن شیعه هستیم و اگر شیعیان اهل بیت را دوست دارند، شما مصری ها قبل از اینکه شیعه باشید شیعه هستید. پس نیازی ندارید که ما به حرف شما گوش کنیم و نمی خواهیم شما شیعه شوید. شهید سلیمانی وارد این وادی ها شد و با تعریف انقلاب اسلامی این آگاهی را برای مردم مصر به ارمغان آورد.

دکتر صالحی به ویژه در ابتدای تولید سوخت گفت: تاجران می گویند که پمپاژ می کنند. با نظارت آژانس در آینده نزدیک باید کپسول گاز اورانیوم را تعویض کنیم. ما باید لایحه را اجرا کنیم، اما دولت باید قانون اساسی به ویژه نحوه اجرای آن را ابلاغ کند و رئیس جمهور هم دستور بدهد. ما سرباز نظام هستیم و دست روی ماشه است. دستور باید دستور داده شود. ما می توانیم خیلی سریع کار را شروع کنیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در پایان سخنان خود با اشاره به رشادت های شهید در حضور گروه های مختلف مقاومت، توضیح داد: در این زمینه آغوش شهید سلیمانی محل مرگ ایتام و شهداست. از طرفی دست و بازوانش قوی بود و بدون ترس و لرز می ایستاد و جواب دشمن را می داد.

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channel