“دروازه بیگانگان” را در مریخ کشف کنید!

[ad_1]

در رفتن مریخ سالی است که در آن ایده های انگشت شمار ما برای وجود حیات اهمیت ویژه ای دارد، اما به نظر می رسد که خود سیاره همیشه چیزهایی برای تقویت این ایده ها در ذهن دارد. تصاویر با طراوت از دریانورد مریخی به زمین منتقل می شود که به طرز عجیبی شبیه یک شی در ورودی ساختمان است که در سطح چشمان ما در دل کوه حک شده است. همان چیزی که در مورد “درب بیگانه”!

طبق گزارشات فرارو، دانشمندان می گویند یکی از جدیدترین عکس ها از کنجکاوی فضانوردان مریخی در این سیاره سرخ، ویژگی نسبتا جالبی را بر روی صخره ها نشان داده است. شباهت‌های زیادی بین غارهای حک شده در دل کوه‌ها و زمین وجود دارد، چه انسان‌های باستان از آن‌ها برای مقاصد مذهبی (مانند حکاکی‌های معروف پترا در اردن) و چه برای تدفین (مانند استراحتگاه‌های پادشاهان ایرانی) استفاده می‌کردند. . همچنین اگر تخیلات خودمان را وارد داستان کنیم، این تصویر مانند سنگی است که در دل کوهی مستحکم تراشیده شده است که در برخی فیلم های علمی و تخیلی دیده ایم.

داپلگانگر معروف در مریخ آنقدر از نظر شکل و ظاهر متقاعد کننده است که تقریباً همه ما منجمان و مردم عادی وسوسه شده ایم که باور کنیم می توانیم اسرار کوچکی برای مریخ یا شاید پنجره هایی در دنیای دیگری پیدا کنیم. همین موضوع در مورد “تونل به مرکز سیاره” در این تصویر نیز صدق می کند. با این حال، با توجه به این واقعیت که تصاویر و جغرافیای ثبت شده برای الهام بخشیدن به یک یا دو فیلم علمی تخیلی کافی است. اما بخش‌هایی هم هستند که به نظر می‌رسد چندان به این ایده اهمیت نمی‌دهند و به راحتی برخی از این انحصارها را به شکست‌های فردی نسبت می‌دهند و در نتیجه به نوعی فشار بر سنگ وارد می‌کنند. در واقع این افراد قادر به تشخیص بلایای طبیعی هستند که ممکن است به تعدادی زلزله مربوط باشد.

البته این تحمل منطقی تر است، زیرا می دانیم که مریخ نیز چندین زلزله را تجربه می کند. در واقع بزرگترین لرزش ثبت شده در سیاره سرخ تکنون در سن 6 سالگی رخ داده است و دانشمندان همچنان در تلاش برای تعیین محل دقیق و علت آن هستند. علاوه بر این، دانشمندان می گویند که اگرچه در تصور ما ممکن است، سنگ ها مانند درها بزرگ به نظر می رسند، اما این احتمال وجود دارد که سوراخ های مشاهده شده در واقع فقط چند سانتی متر یا چند اینچ ارتفاع داشته باشند. به عبارت دیگر، این برس ممکن است به اندازه ای که ذهن ما تحمل می کند نباشد، اما یک احتمال نیز هست و در واقع ممکن است به اندازه یک درب باشد.

اگر به تصویر اصلی و رنگ مریخ علاقه مند هستید، می توانید کنجکاوی با جزئیات را با جزئیات مشاهده کنید و همچنین امکان عالی دیدن زوایای مختلف و البته درب را خواهید داشت. اینجا روی قسمت Siri کلیک کنید و نظر بدهید. در قسمت پایین تصویر در سمت چپ و تقریباً در مرکز، می توانید غریبه ها را در درب ببینید. اگر در را پیدا نکردید در پایین عکس کادر قسمت های مهمی از تصویر در سایز بزرگ نمایش داده می شود که با کلیک روی آن می توانید محل روی عکس را تشخیص دهید. این تصویر در 2 می در نقطه‌ای از زمین‌شناسی به نام گلخانه‌ها توسط دوربین‌های دوچشمی ثابت روی کره منحنی گرفته شده است.

عکس جدید مریخ نورد کنجکاوی

وقتی از مدارها و مدارها به مدارهای مریخ نزدیک شدیم، با تصاویر واقعا عجیب و شگفت انگیزی از سیاره سرخ مواجه شدیم. کوه های یخی، سنگ های عجیب و غریب در اشکال و اندازه های مختلف که غیر طبیعی به نظر می رسند. در واقع، در مواجهه با اکتشافات مشکوک و چیزهای مرتبط با حیات روی زمین، احتمال یافتن این سیارات در همه جا بیشتر از جاهای دیگر است. شاید شیء مکعبی شکل عجیبی که Yutu ۲ چین در سال گذشته روی ماه مشاهده کرد را باید به خاطر آورد. اگرچه به زودی مشخص شد که این “بیگانه های کوچک” واقعاً بخشی از سنگ نیستند، مریخی های مریخ چنین سادگی نداشتند و در بیشتر موارد آنها فقط می توانستند حدس بزنند. این “در بیگانه” شاید به سادگی “کلوپ بیگانه” باشد، اما اگر اینطور بود، به سرعت آن را ثابت نمی کرد، بنابراین خیال پردازی های ما در مورد مریخ ادامه پیدا می کرد.

منبع: Sciencealert

نوشته مصطفی گرفی-فرارو

[ad_2]

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما