درس چین از تحریم های روسیه علیه روسیه

[ad_1]

در رفتن دولت چین اصرار دارد که نخبگان حزب کمونیست در این کشور خودمختاری را از خارج از چین آموخته اند و از عواقب تحریم های غرب علیه روسیه درس می گیرند.

فرارو به نقل از وال استریت ژورنال گزارش می دهد. یک آیین نامه رفتاری، مقامات ارشد حزب کمونیست را از داشتن یا داشتن سهام در مؤسسات خارجی، چه به طور مستقیم یا از طریق همسر و فرزندان خود، منع می کند.

منابع آگاه به وال استریت ژورنال گفتند که حزب کمونیست چین (CPC) از ارتقای کادرهای ارشد در این حزب جلوگیری می کند، زیرا پکن جایی برای دفاع از خود ندارد. ، تحریم های مختلفی علیه روسیه وجود دارد.

این ممنوعیت که در بیانیه داخلی صادر شده توسط حزب مرکزی حاکم ذکر شده است، می تواند به عنوان یک گام مهم در جستجوی “شی جین پینگ” رئیس جمهور چین که به دنبال افزایش نفوذ خود در منطقه است، تلقی شود.

منابع آگاه می گویند مقامات ارشد و اعضای خانواده آنها نیز از ایجاد حساب های مالی در خارج از کشور منع می شوند مگر اینکه دلایل قانونی برای این کار وجود داشته باشد.

هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد. هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد.

این دستورالعمل در زمانی صادر شد که خطرات ژئوپلیتیکی برای حزب کمونیست حداقل در خطر است. او نگران است که تحریم‌های احتمالی اعضای حزب و اعضای خانواده توسط قدرت‌های غربی می‌تواند حزب را به حزبی آسیب‌پذیر تبدیل کند و قصد دارد به این موضوع رسیدگی کند.

شی در گفتگو با کمیسیون عالی انضباطی حزب کمونیست چین در ژانویه گفت: “کادرهای پیشرو، به ویژه کادرهای ارشد، باید به نظم و انضباط و اخلاق خانوادگی توجه کنند. از آنها الگوبرداری کنید و راه درست را دنبال کنید.”

مسئولان حزبی باید بر اساس انطباق خود با قوانین جدید، پیمانی امضا کنند، مشروط بر اینکه اهرم فشار بیشتر بر نخبگان سیاسی، قبل از انتخابات بیستمین کنگره ملی برگزار شده و اواخر سال جاری برگزار خواهد شد.

ما منتظر تمدید سومین دوره پنج ساله ریاست جمهوری در مقر حزب کمونیست در آن کشور هستیم. در عین حال، انتظار مرود و موقعیت رهبری او اعتماد او را به همکارانش برای تقویت موقعیت خود به عنوان قدرتمندترین رهبر چین در دهه های اخیر بیشتر تقویت می کند. این تعهدات برای هر اقدام محلی که ناقض قوانین کشورهای بیگانه باشد، ملایم است، زیرا کادرهایی که مرتکب جرائم سنگین جنایی مانند خیانت و عدم صداقت هستند، توسط حزب مجازات خواهند شد.

او از زمان روی کار آمدن خود در سال نهم میلادی، برای مبارزه با فساد و جلوگیری از زیاده خواهی در صفوف حزبی به شدت تلاش کرده و اعلام کرده است که حزب با انحطاط اخلاقی خود با مبارزه اخلاقی روبرو است.

در سال 2000، حزب کمونیست چین اعلام کرد که حدود یک “موقعیت مخالف” را کشف کرده است که همسران و فرزندان آنها را از خارج از کشور و دارایی های مالی آنها را از خارج از چین مخفی می کند. چین.

در همین حال، پکن با فعالیت های اقتصادی فراری مرتبط با برتری طلبان سفیدپوست و برتری طلبان سفیدپوست و همچنین مقامات فاسد حزب مرتبط بوده است. حزب کمونیست چین در دهه های اخیر خواستار افشای اکثر کادرهای خود از کارکنان خود بوده است، البته فقط برای ناظران.

مقامات حزب موظفند دارایی های شخصی خود را به طور عمومی به حزب اعلام کنند. حزب کمونیست چین (CPC) قانونی را در سال پنجم سال معرفی کرد که بر اساس آن مقامات بلندپایه موظف بودند واردات خود را گزارش کنند و مقرراتی اضافه کرد که به اطلاعات شخصی و مالی بیشتری از مقامات حزب نیاز دارد، از جمله جزئیات همسر و فرزندانشان. آنها همچنین دارایی ها و سرمایه گذاری های دارایی را افشا می کنند.

در اوایل قرن نوزدهم، در یک سری اعتراضات فعالان جامعه مدنی که خواستار شفافیت بیشتر در مورد اعضای ارشد خانواده بودند، بحث عمومی در مورد افشای ثروت برای مقامات حزب وجود داشت. مقامات حزب بعداً تعدادی از اعضای آن را دستگیر کردند.

شهروندان چینی از ورود یا سرمایه گذاری در شرکت های خارج از کشور منع نمی شوند، می توان از شرکت هایی که اهداف قانونی دارند استفاده کرد، اما می توان از آنها برای فرار مالیاتی و نقل و انتقالات غیرقانونی به خارج از کشور نیز استفاده کرد. ساکنان حزب از شرکت های مرزی برونکس برای نظارت بر دارایی ها استفاده کرده اند.

در سال 2000، کنسرسیوم روزنامه نگاران بین المللی گزارشی تحقیقی منتشر کرد که نشان می داد این دو برادر، دو رهبر ارشد حزب، برای مدت طولانی در تجارت خارج از کشور فعالیت داشته اند. این افشاگری بر اساس مجموعه ای از اسناد فاش شده به نام «اسناد پاناما» است.

اعضای نامزدی کنسرسیوم از نخبگان حزب، که به عنوان مدیران یا سهامداران خارج از کشور شناخته می شوند، از جمله مائو تسه تونگ، رئیس سابق حزب، و هو یائو بانگ، از حزب کمونیست چین استعفا دادند.

ایالات متحده در سال های اخیر تعدادی تحریم علیه مقامات چینی از جمله مسدود کردن دارایی های آنها در ایالات متحده اعمال کرده است. دلیل تحریم ها نقض حقوق بشر در منطقه شمال غربی سین کیانگ و سرکوب آزادی های مدنی در هنگ کنگ است. این تحریم ها شامل دو عضو حزب سه نفره وانگ چن دفتر سیاسی، یکی از قانونگذاران ارشد چین و چن کوانگ، رئیس حزب کمونیست چین (CPC) در سین کیانگ می شود.

وندی شرمن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در ماه آوریل گفت که امیدوار است پکن “درس های درستی از بحران روسیه و اوکراین بگیرد” و پیشنهاد کرد که غرب از نیروی نظامی چین علیه تحریم های جدی تایوان علیه پکن استفاده کند.

لو یوچنگ، معاون وزیر خارجه چین تاکید کرد که چین از تهدید آمریکا که تحریم های مشابهی را علیه روسیه اعمال کرده است، نمی ترسد. “بیش از دو سال پس از تأسیس چین، طوفان های جدیدی که مورد توجه قرار نگرفته اند. چین نه تنها سقوط کرده است، بلکه همچنان به رشد و گسترش سریع خود ادامه می دهد. چه چیز دیگری باید مورد توجه قرار گیرد؟”

[ad_2]

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

تماس با ما