خواص هلیله سیاه و طرز مصرف آن است


در رفتن گیاهان در طول تاریخ بشر اساس درمان بیماری ها بوده اند و امروزه این روش درمانی به نام طب سنتی در تمام نقاط جهان رایج است. با وجود طب مدرن، هنوز منابع بسیاری از طب تجربی و شیمی از گیاهان دارویی وجود دارد. گیاهان دارویی گیاهانی هستند که حاوی مواد مؤثر یا ترکیبات شیمیایی هستند. این ترکیبات شیمیایی که به طور طبیعی در گیاهان وجود دارند می توانند اثرات شگفت انگیزی در درمان بیماری ها داشته باشند. گیاهان در طبیعت اثر بسیار زیاد و سریعی دارند.

به گزارش فرارو، حتما نام گیاه دارویی هلیله سیاه را شنیده اید. اکثر مردم از دانه های سیاه دانه برای درمان سریع استفاده می کنند. هالیبوت سیاه سرشار از مواد مغذی و ترکیبات است. این گیاهان دارویی برای درمان بیماری های مختلف مانند دیابت، نقرس، صرع، روماتیسم، سرطان، فلج و بیماری های قلبی عروقی مفید هستند. بر اساس مطالعه ای که بر روی هلیلا انجام شد، رادار دارای اثر آنتی اکسیدانی، ضد دیابت، ضد باکتری، ضد ویروسی، ضد قارچ، ضد سرطان، ضد جهش زایی و ضد عفونی و ضد التهابی است. در این راستا قصد داریم به معرفی گیاه سیاه، اثرات درمانی این گیاه و روش مصرف آن بپردازیم.

گیاه شناسی

هالیبوت سیاه با نام علمی Terminalia chebula و نام انگلیسی Myrobalan. درخت لوز یا گاروم که در جنوب ایران می روید دارای درخت حلزون سیاه است.

ظاهر درخت هلیله سیاه

هلیله سیاه یک درخت ترنج استوایی است که ارتفاع آن تا 3 متر می رسد. این درخت زیبا میوه های پر و چرمی شبیه سیب زمینی تولید می کند، اما بیشتر از سیب زمینی تولید می کند. این میوه ها در ابتدا سبز و زرد رنگ بوده و پس از تحمل و خشک شدن به رنگ سیاه متمایل به قهوه ای در می آیند.

موارد استفاده هلیله سیاه

هالیبوت سیاه در طب سنتی هند و ایران برای درمان بیماری هایی مانند زوال عقل، چاقی و دیابت کاربرد فراوانی دارد. روغن و پودر دو منبع مهم داروی گیاه سیاه هستند. اخیراً در بسیاری از نقاط جهان از عصاره فلفل سیاه استفاده می شود. این داروها به صورت قرص، کپسول و شربت موجود است. هالیبوت سیاه در آسیای جنوب شرقی به عنوان رنگ استفاده می شود. با کاشت بذرها سیاه و رنگ آن ها زرد می شود به طوری که با نخ های پنبه ای و پنبه ای رنگ می شوند. از میوه های این درخت در دباغی و مراحل اولیه دباغی نیز استفاده می شود.

طبیعت هلیله سیاه است

بر اساس اسناد طب سنتی ایران، سیاهچاله طبیعتی گرم و خشک دارد و باعث تقویت حافظه و تصفیه کننده خون می شود.

طعم هلیله سیاه

هلیله سیاه طعمی تازه، شیرین و ترش دارد. طعم فلفل سیاه تلخ و غازی است که بیشتر افراد ترجیح می دهند آن را به صورت کپسول مصرف کنند.

ترکیبات شیمیایی

سیاهچاله 5 درصد است. این دانه ها حاوی ترکیبات رازیانه و آلو شامل فلاونول گلیکوزیدها، ترپنوئیدها، کومارین مزدوج و اسید گالیک هستند. هالیبوت سیاه سرشار از مواد مغذی مانند ویتامین C، پروتئین، اسیدهای آمینه و مواد معدنی است.

لامپ های مصرفی

نصف قاشق غذاخوری پودر چای با عسل یا ماست و خوردن آن بعد از غذا و قبل از خواب یکی از بهترین راه های مصرف این ماده است. البته می توانید پودر فلفل سیاه را هم تهیه کنید. نصف قاشق چای خوری با پودر فلفل سیاه در یک لیوان آب بگذارید و با حرارت ملایم (مثل بخاری) نفس بکشد سپس بعد از غذا بپزید.

روغن سیاه روی پوست مالیده می شود

در طب سنتی از روغن فلفل سیاه برای درمان بواسیر، دردهای مفاصل روماتیسم، درمان قولنج، انزال، زخم معده، سیاهی زیر چشم، ترشح بزاق، ریزش مو، عفونت پوست و بهبود زخم های سطحی استفاده می شود. این روغن به دو صورت موضعی و رژیمی قابل استفاده است.

اثرات درمانی هلیله سیاه

خواص درمانی هلیله سیاه

در علوم مختلف پزشکی به دلیل مزایای فراوان طب سیاه، آن را «مادر گیاهان» و «سلطان طب» نامیده اند. میوه خشک آن در طب آیورودا و طب سنتی ایران فلفل سیاه است. مصرف کمی پودر فلفل سیاه سرعت تخلیه معده را افزایش می دهد. بر اساس مطالعات انجام شده، این ماده ضد التهابی قوی است. اما مزایای درمان جوش های سر سیاه به تنهایی به این مشکل پایان نمی دهد.

علاوه بر سایر خواص این گیاه می خواهیم بپردازیم.

لی آنتی اکسیدان قوی سیاه و خواص ضد باکتریایی قوی: هالیبوت سیاه سرشار از آنتی اکسیدان هایی مانند اسیدی، اسید گالیک، گلیکوزیدها، فلاونول ها، سلنیوم و ویتامین C است که از بدن شما در برابر سرطان محافظت می کند. بر اساس این مطالعه، مشخص شده است که غلظت آنتی اکسیدان ها باعث افزایش غلظت آنتی اکسیدان ها در کبد و کلیه ها می شود. علاوه بر این، ترکیبات دارویی موثر در مبارزه با استرس اکسیداتیو کمک می کند. مصرف جوانه لوبیا سیاه ممکن است شیوع بیماری های مربوط به پیری را به تاخیر بیندازد. همچنین دارای خواص ضد باکتری و ضد ویروسی قوی است. این خاصیت سموم و بیماری ها را از منشا باکتریایی موجود در غذا و محیط حذف می کند.

• جوش های سرسیاه باعث اسیدیته معده و پیشگیری از زخم معده می شوند: زخم معده یا زخم معده: یکی از شایع ترین عفونت های دستگاه گوارش است. مصرف منظم مقدار کمی پودر سیاه می تواند اسیدیته معده را کاهش داده و تولید مخاط در معده را افزایش دهد و از زخم معده جلوگیری کند. میوه های سیاه سرشار از پلی فنول ها و آنتی اکسیدان هایی مانند اسید گالیک، اسید کلوبولینیک و اسید جلبک هستند که برای درمان زخم معده استفاده می شود.

تقویت سیستم ایمنی بدن با سیاهچاله: شاه توت دارای مقادیر قابل توجهی ویتامین C و آنتی اکسیدان است که منبع بسیار خوبی از مواد مغذی و گیاهان برای تقویت سیستم ایمنی بدن محسوب می شود. مطالعات اخیر اثرات این گیاه را در سرکوب میکروب ها و عفونت ها نشان داده است. علاوه بر این، جوش های سرسیاه دارای اثرات قوی ضد باکتری، ضد ویروسی و ضد قارچی هستند که می توان از آنها برای درمان بیماری های مرتبط استفاده کرد. علاوه بر این، داروهای گیاهی سیاه به بازسازی بافت های منسوخ و التیام زخم های بدن کمک می کند.

• اثر متابولیکی هلیله سیاه بر دیابت و سندرم: بالا بودن سطح گلوکز خون و کاهش حساسیت به انسولین به دلیل مصرف نادرست غذاها، دلیل اصلی آن دیابت نوع 2 و سندرم متابولیک است. بر اساس نتایج آزمایشگاهی مشخص شده است که ترکیبات دارویی شاه توت اثرات قابل توجهی در کاهش سطح قند خون و افزایش حساسیت به انسولین دارد. بیماران دیابتی که از داروهایی مانند انسولین برای کنترل قند خون خود استفاده می کنند باید قبل از مصرف پودر سیاه با پزشک مشورت کنند.

روغن سیاه

• مصرف لگن سیاه ممکن است به کنترل وزن بدن کمک کند: هالیبوت سیاه برای کاهش وزن و کنترل وزن بدن مفید است. این گیاهان زخم معده را درمان می کنند و از ورم معده، ورم معده و اسهال جلوگیری می کنند. مصرف پودینگ سیاه باعث بهبود هضم و جذب مواد مغذی و تسریع متابولیسم می شود. پس از مصرف این ماده باید سبکی و سرزندگی را تجربه کنید. علاوه بر این، شاه توت با فعال کردن چربی های انباشته شده در بدن به افزایش ترشح صفرا کمک می کند.

• درمان التهاب و درد چشم با جوش سرسیاه: یکی از اثرات داروی گیاه سیاه در آیورودا درمان التهاب و درد چشم است. از عصاره باستانی هلیله، آب سیاه را با آب ترکیب می کنند و چشمه های خود را شفاف می کنند. برای انجام این کار، باید تعداد لوبیاهای سیاه را در لیوان آب خود بشمارید و اجازه دهید صبح این کار را انجام دهند. صبح بعد از بیدار شدن از این آب شصت چشمه استفاده کنید. آب سیاه دارای خواص ضد التهابی و ضد التهابی است.

خ پوست سالم و روشن با هالیبوت سیاه: در طب سنتی اغلب از پودر فلفل سیاه برای درمان مشکلات پوستی مانند آکنه، التهاب و ریزش مو استفاده می شود. برای رفع آکنه و التهاب پوست، مقدار کمی پودر فلفل سیاه را در حالت تخمیر با آب داغ مخلوط کرده و مستقیماً روی ناحیه آسیب دیده قرار می دهند. این روش درمانی فقط برای کسانی است که به پوست سیاه حساسیت ندارند. برای خلاص شدن از مزایای جوش های سر سیاه برای مو، ممکن است بخواهید از روغن ها استفاده کنید. از روغن سر سیاه برای درمان ریزش مو، ریزش مو و ریزش مو استفاده کنید.

خواص ضد التهابی هلیله سیاه: التهاب ناشی از مکانیسم های دفاعی بدن است که در نهایت منجر به بهبودی می شود. التهاب می تواند ناشی از یک محرک خارجی به پوست یا بیماری ناشی از این بیماری باشد. در برخی موارد، بدن به اشتباه سلول‌ها و بافت‌ها را مضر تشخیص می‌دهد و باعث التهاب در ناحیه می‌شود. بر اساس مطالعات اخیر، دانشمندان دریافته اند که استفاده از عصاره فلفل سیاه می تواند در کاهش التهاب موثر باشد. اسید گالیک یکی از قارچ‌های اصلی در میوه سیاه است که دارای فعالیت ضد التهابی است.

• جوهر سیاه را با پودر چشم سیاه پاک کنید: یک قاشق غذاخوری پودر فلفل سیاه را با 2 قطره ژل سیب زمینی و 3 قطره روغن بادام مخلوط کنید. از این ترکیب می توانید به راحتی و به صورت عینک گرد استفاده کنید. اجازه دهید ماسک حدود 5 دقیقه خشک شود و فنرها را بگذارید تا خشک شوند. سپس صورت خود را با آب بشویید. برای مرطوب کردن پوست خشک از مرطوب کننده استفاده کنید. با استفاده از این روش سه بار در هفته، همیشه چشمان خود را لایه برداری کنید.

سایر فواید هلیله سیاه …

مضر هلیله سیاه

• سیاه پوست ضد حساسیت است. پس از چیدن و چیدن میوه سبز مانند مخمر، بیماری را از بین می برد.
رف مصرف نصف قاشق چایخوری فلفل سیاه پودر شده با عسل، درمان خشکی سر، برونشیت و سایر مشکلات.
خواص ضد التهابی گیاه سیاه و طبیعت گرم می تواند مشکلات و علائم آرتریت روماتوئید را بهبود بخشد.
• نوشیدن جوشانده هلیله سیاه بدون استفاده از داروهای تجویزی می تواند در درمان بواسیر موثر باشد.
کمی استفاده کمتر از پودر فلفل سیاه روی مسواک برای سفید کردن دندان ها و کاهش التهاب و التهاب موثر است.
عصاره فلفل سیاه به طور گسترده در داروسازی برای ساخت داروهای ضد باکتری، ضد ویروسی و ضد قارچ استفاده می شود.
• در زمینه مطالعات تجربی مشخص شد که ترکیبات موجود در میوه حاوی سلول های تکثیر کننده سلول سیاه است که می تواند باعث سرطان پروستات و سرطان سینه شود.
لی بلک بری ترکیبی مصنوعی است که با مصرف آن باکتری های عامل اسهال و میکروب های معده را از بین می برد.
• مصرف چای سیاه به تقویت حافظه کمک می کند.
• سردرد، سردرد، افسردگی و بی خوابی از جمله مشکلاتی است که با مصرف قرص سیاه می توان بر آن غلبه کرد.
تحقیقات نتایج تحقیقات نشان می دهد که استفاده از پودر مخمر تخمیر شده سیاه رنگ بر روی زخم ها به سرعت باعث ایجاد زخم های سطحی می شود.
گرم این عارضه را با استفاده از عصاره فلفل سیاه تند برای درمان موضعی درمان کنید.
کا از ماسک صورت سیاه برای کاهش ظاهر برجستگی های روی پوست استفاده کنید. یک قاشق چایخوری پودر فلفل سیاه را با مقدار کمی گلبرگ گل رز مخلوط کنید و بگذارید 3 دقیقه روی پوست بماند. سپس صورت خود را با آب سرد بشویید.
• مصرف پودر عسل سیاه با عسل برای رفع مشکلات جنسی امکان پذیر است.

عواقب مصرف هلیله سیاه

گیاهان دارویی

• در طب آیورودا مصرف ماهی هالیبوت سیاه در طول تنظیم، افرادی که از خستگی رنج می برند و افراد بسیار لاغر توصیه نمی شود.
• مصرف هلیله سیاه در دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی شود.
• اگر قصد جراحی یا هر عمل پزشکی دیگری دارید، قرص سیاه را قبل از 3 هفته استفاده قطع کنید.
• اگر بدن شما کمبود دارد یا اسهال شدید دارد، از خوردن فلفل سیاه خودداری کنید.
خوردن فلفل سیاه ممکن است باعث کاهش قند خون شود. افراد دیابتی که از قند خون استفاده می کنند باید در مصرف چای سیاه احتیاط کنند.
مصرف غذای هلیله سیاه به مدت 3 ماه یا کمتر بی خطر است. در صورت مصرف زیاد این ماده ممکن است اثرات منفی بر سلامت بدن ایجاد شود.

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorial