خواص برهنگ، از کاهش وزن تا درمان مشکلات

[ad_1]

در رفتن شواهد باستان شناسی در خاورمیانه نشان می دهد که بشر از زمان های بسیار قدیم از گیاهان مختلف به عنوان غذا یا دارو استفاده می کرده است. تنوع آب و هوا در خاورمیانه منجر به رشد بیش از 2000 گیاه در این منطقه با ماشین شده است. همچنین در این منطقه گیاهان دارویی فراوانی وجود دارد که بخش مهمی از فرهنگ و طب سنتی مردم این منطقه را تشکیل می دهد. گیاهان دارویی یکی از رایج ترین گیاهان علفی در مرکز و ایران است.

به گزارش فرارو، ما همه گیاهان علفی را در طبیعت دیده ایم. خرج کردن در بین مردم ایران سابقه طولانی دارد. متخصصان طب سنتی فواید دارویی زیادی برای این گیاه ذکر کرده اند. برهنگ در رفع ناراحتی های تنفسی، مشکلات نقرس، انواع التهاب ها، خشکی سر و ترمیم زخم های سطحی موثر است. در ادامه به معرفی بیشتر این گیاهان دارویی می پردازیم.

گیاه شناسی

برینگ یا بارتینگ گیاهی دارویی است که در طب سنتی قدیم به زبان بارداری یا گوسفندی یافت می شود. چند سالی است که این گیاه علفی بدون ساقه با بال و برگ به ارتفاع 3 تا 5 سانتی متر رشد کرده و ساقه های آن در طبیعت دیده می شود. این گیاه در اواخر بهار و اوایل بهار شکوفا می شود. جنس Plantago یکی از بزرگترین ارقام در خانواده Plantagiaceae است که از بیش از یک گیاه، یک ساله و چند ساله تشکیل شده است. این گیاهان در سراسر جهان رشد می کنند. اما مزایای زیادی از اروپا و خاورمیانه وجود دارد.

رویش گاه برهنگ

گیاه علفی

پوشش گیاهی تقریباً در تمام نقاط ایران به صورت خودرو می روید. این گیاه دارویی اغلب در محیط‌های مرطوب مانند اطراف مزارع گندم، زیر سایه باغ‌های درختی، آب‌نماها و چمن‌زارهای سرسبز داخل شهرهای سرسبز می‌روید.

کاربرد برگ

برگ استدلال می کند که این یک ترکیب دارویی مفید قرن هاست که در طب سنتی استفاده می شود. از برگ جو همراه با سالاد به صورت خام یا پخته استفاده می شود و از لوبیا سیاه یا لوبیا جو نیز در تهیه ادویه و شربت استفاده می شود. جالب است بدانید که در زمان های قدیم مردم از رنگ های بارنگ برای تولید طلا و رنگرزی پشم استفاده می کردند.

تاریخچه استفاده از برهنگ

برهنگ گیاه دارویی شناخته شده ای بود که در میان مردم ایران شناخته شده بود. قدیمی ترین شواهد مکتوب از گیاه علفی کتاب «قانون در طب» بوعلی سینا، کتاب «ذخیره خوارزمشاهی»، کتاب زبان گرجی و کتاب «مخزن الادویه» تألیف عقیلی خراسانی است. کتابهای باستانی گیاهان دیگر را به عربی ترجمه کرده اند. این کتاب توسط یک گیاه شناس یونانی به نام پادانیوس دیوسکوریدوس نوشته شده است.

ترکیبات دارویی

اریتروئیدها، ترپنوئیدها، فلاونوئیدها، تانن ها، اسیدوفنولیک اسیدها، اسیدهای کافئیک، اسیدهای آمینه، گلیکوزیدها، کربوهیدرات ها، موسالاژ (پلی ساکاریدها) و آلکالوئیدها از ترکیبات دارویی اصلی گیاه هستند.

طبیعت برگ

برگ، ریشه و دانه براهنگ طبیعت سرد و خشک دارد. شربت برهنگ را با عسل شیرین و عرق نعنا سرو کنید تا برهنگ سرد شود.

خواص دارویی برگ

خواص برگ

• اثر ضد التهابی دارد: التهاب بدن شما توسط سیستم ایمنی شما یک آسیب در نظر گرفته می شود. التهاب می تواند مشکلات و بیماری های مختلفی را در بدن شما ایجاد کند. مطالعات مختلف نشان داده است که ترکیبات دارویی در کاهش التهاب موثر است. گیاهان علفی حاوی چندین ترکیب ضد التهابی از جمله فلاونوئیدها، ترپنوئیدها، گلیکوزیدها و تانن ها هستند. در یک مطالعه حیوانی مشخص شد که مصرف عصاره برهنگ باعث بروز علائم متعدد سوء هاضمه ناشی از جذام در موش صحرایی شده است. با این حال، چندین مطالعه حیوانی اثرات ضد التهابی این داروی گیاهی را نشان داده است. با این حال، مطالعات انسانی برای ارزیابی اثرات ضد التهابی نوار ضروری است.

• مصرف برهنگ به بهبود زخم ها کمک می کند: این گیاه در بین مردم به عنوان درمان زخم ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و از دیرباز برای پیشگیری از عفونت ها استفاده می شده است. تحقیقات نشان داده است که بارنگی با کاهش التهاب، از رشد میکروب ها جلوگیری کرده و درد را تسکین می دهد، به ترمیم سریع زخم های سطحی کمک می کند. ترکیبی از ژل آلوئه ورا و برگ های تخمیر شده و مخمر. سپس از این ماده برای کمک به بهبود زخم و بهبود زخم استفاده کنید.

• دارای خواص ضد باکتریایی: امروزه گیاهان دارویی به دلیل اثرات ضد باکتریایی و شیمیایی در کانون توجه محققان قرار گرفته است. گیاهان دارویی یکی از شناخته شده ترین گیاهان ضد باکتری و ضد عفونت هستند. در آزمایشی که توسط محققان ایرانی انجام شد، مشخص شد که عصاره این گیاه دارای اثر ضد باکتریایی خوبی در محیط در برابر باکتری های آزمایشگاهی است. عصاره برهنگ اثری مشابه با آنتی بیوتیک جنتامایسین دارد.

• ایمنی سیستم گوارشی با برهنگ مصرفی: مطالعات نشان داده اند که مصرف غلات و برگ های تازه می تواند بسیاری از مشکلات گوار را درمان کند. دانه های دارویی موادی هستند که به طور طبیعی به نام پسوریازیس وجود دارند. سودوموناس آئروژینوزا نوعی فیبر و نوعی بیماری طبیعی و نادر است. مصرف منظم این غلات در ترکیب با آب و عسل کمی می تواند آکنه و بیماری ها را درمان کند. جالب است بدانید که مصرف خوراکی های تازه باعث تنظیم حرکات رگ ها و درمان اسهال نیز می شود. مطالعات دیگر نشان داده است که عصاره برگهنگ باعث بهبود زخم معده می شود. علاوه بر این، این داروی ضد التهابی بیماری های التهابی روده را درمان می کند و علائمی مانند درد معده، نفخ و اسهال را از بین می برد.

مصرف برهنگ برای لاغری: وقتی سیستم روده شما به اندازه کافی سالم نباشد، وزن قطعا تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. مشکلات کدو و بیماری های معده در عادات غذایی و نحوه جذب و هضم مواد مغذی تأثیر بسزایی دارد. اگر اضافه وزن و کمبود وزن دارید، احتمال ابتلا به بیماری سیستم روده وجود دارد. در این زمینه اشاره کرده ام که میزان مصرف غذا می تواند برای بهبود مشکلات بدن مفید باشد. برگ یک داروی گیاهی کم خطر و موثر در درمان چاقی است. برای بهره مندی از این گیاه، هر روز صبح دو قاشق غذاخوری تخمه هندوانه را در یک لیوان آب ترکیب کرده و با نعنا یا عسل مخلوط کنید. بعد از دو ماه که تاثیر این نوشیدنی را باور نکردید، میل به کاهش وزن را احساس خواهید کرد.

طب سنتی

• مصرف بارنگ می تواند مشکلات مرور را برطرف کند: تب هومیوپاتی یا هموراژیک، آسم، سل و سایر بیماری های مرتبط با کمک طب قدیم قابل درمان است. تحقیقات اولیه نشان داده است که درمان این بیماری ها توسط برگنگ موثر بوده است. با کمک تحقیقات جامع و استفاده از داروهای شیمی درمانی به جای شیمی درمانی تا حد امکان می توان بیماران تنفسی را از عوارض داروهای شیمی درمانی نجات داد. این گیاه دارای خواص ضد التهابی و ضد باکتری قوی است. مطالعات نشان داده است که بارنگی می تواند باعث التهاب و التهاب غشاهای مخاطی دستگاه تنفسی فوقانی شود. استفاده از دانه جو عفونت را درمان کرده و مخاط گلو را از بین می برد. برگ در درمان خشکی سر و التهاب گلو نیز موثر است.

• بارهنگ دارای خواص آنتی اکسیدانی است: شدت بیماری های مزمن، مانند اختلالات قلبی عروقی و عصبی، می تواند توسط اثرات اکسیژن فعال و سایر رادیکال های آزاد در بدن تشدید شود. آنتی اکسیدان ها از آزاد شدن اکسیژن فعال و رادیکال های آزاد جلوگیری می کنند و باعث آسیب به سلول های آنها می شوند و بیماری های مزمن قلب و سیستم عصبی را آلوده می کنند. بسیاری از گیاهان سرشار از آنتی اکسیدان هستند، به همین دلیل است که می توان از آنها به طور موثر برای کاهش ابتلا به بیماری های عفونی به ویژه بیماری های مرتبط استفاده کرد. مطالعات نشان داده است که گیاهان علفی معمولاً غنی از ترکیبات آنتی اکسیدانی هستند.

خواص هن برهنگ برای سلامت پوست و مو: برهنگ دارای خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی است. استفاده از برنگ برنگ روی جفت یا التهاب جفت می تواند برای تسریع روند بهبودی استفاده شود. همچنین از عصاره برگ مهتوان برای رفع آفتاب سوختگی یا التهاب پوست استفاده کنید. از عصاره برگ برای التهاب، خارش، التهاب و اسکار جفت استفاده کنید. برهنگ نیز رئیس شورای ستیز است. برای خلاص شدن از شر آکنه، پودر خشک را روی ناحیه آسیب دیده بمالید و روی پوست سر بمالید. این داروی گیاهی هر نوع التهاب پوست سر را از بین می برد و به تنظیم پوست سر کمک می کند.

• رفع مشکلات گلو، گوش و بینایی با عصاره بارنگ: برای از بین بردن هلیتوز (بوی بد دهان)، دندان درد، گوش درد، زخم های دهان، طاعون، التهاب ریه ها، هموپتیزی (خونریزی) و مننژیت مخاط مخاط مخاط مخاط مخاطی. ببینید) استفاده می شود. بهترین راه برای این کار این است که اجازه دهید دمنوش برهنگ کاملا خنک شود.
بار ویژگی های بارهنگ برای سردرد: مطالعات نشان داده است که برهنگ ممکن است اثرات ضد باکتریایی، ضد عفونی و ضد التهابی مرتبط با مشکلات تنفسی مرتبط با سردرد داشته باشد. قرار گرفتن مکرر در معرض خلط خشک، مخاط، چرک، گلوتن و غرقابی یکی از شایع ترین علائم بی اشتهایی عصبی است.

سایر خواص گیاهان دارویی …

گیاهان دارویی

دمنوش برگای برگ خاصیت ضد اسپاسم دارد در نتیجه دردهای منظم تسکین می یابند.
• مصرف بارج می تواند منجر به انواع خونریزی ها بخصوص خونریزی در دوران قاعدگی شود.
• یک قطره هندوانه سرد در زمان های قدیم برای رفع التهاب چشم، گلبرگ های گل رز و گلبرگ های گل رز استفاده می شده است.
ص از عصاره برگ، دانه یا ریشه گیاه به عنوان کدو برای تقویت کبد استفاده می شود.
هن بی اختیاری ادرار.
ص عصاره برگ برگ می تواند در درمان عفونت های ویروسی مفید باشد.
• مصرف این سبزی در تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار موثر است.
• برگ دارای اثرات ضد درد است. عصاره متانولی، دانه ها و ریشه گیاه با سنتز ضد التهابی پروستاگلاندین ها نشان دهنده اثر ضد التهابی و ضد درد است.
• استفاده موضعی از عصاره برگ می تواند به درمان عفونت های قارچی کمک کند.
ساس بر اساس نتایج آزمایشات اولیه مشخص می شود که مصرف خون می تواند در کاهش یا کنترل سطح قند خون موثر باشد.
• ترکیبات آنتی اکسیدانی غنی آن را به گیاهی ضد سرطان تبدیل کرده است.
• طب سنتی در از بین بردن چربی موثر شناخته شده است.
رف مصرف بارج ممکن است به کاهش فشار خون کمک کند.

عواقب مصرف زیاد گیاهان

اختلالات برهنگ

• برهنگ یک گیاه دارویی غیر خطرناک است اما ممکن است بیش از این عوارض مانند استفراغ، استفراغ، اسهال، حالت تهوع، نفخ و غیره مصرف شود.
زیاده روی نکنید. برای تهیه دمنش برگ ۱ تا ۲ گرم برگ خشک را در آب جوش بجوشانید و ۲ تا ۳ بار در روز استفاده کنید. خوردن 2 دانه گرم دو بار در روز دو برابر خطرناک تر است.
تازه توت تازه اگزالات کلسیم کمی دارد. این مقدار برای گناهان بارنگ کم و بیش یکسان است. مصرف اگزالات کلسیم می تواند عوارض جانبی مانند خارش و التهاب ایجاد کند.
• مصرف بارج در دوران بارداری می تواند خطرناک باشد. قبل از مصرف گیاه برهنگ حتما با پزشک خود مشورت کنید.

طرز تهیه ساده شربت برهنگ برای رفع تشنگی و گرمازدگی

شربت شربت

یکی از بهترین دانه های گیاه را شربت می دانند. شربت نفخ را کاهش می دهد و گرما را بهبود می بخشد. برای تهیه مقداری عسل، گلاب یا عرق نعناع علاوه بر شکر، آب و دانه جو نیز لازم است. طبیعت بارنگ سرد و خشک و تعادل شربت عسل، گلاب یا نعناع متعادل است. برای تهیه شربت برهنگ به ۲ قاشق غذاخوری دانه برهنگ، ۱ لیوان آب، ۱ پیمانه نعنا یا گلاب و ۲ قاشق غذاخوری عسل نیاز دارید. همه این مواد را با هم مخلوط کرده و با هم ترکیب کنید.

رنگین کمان را از کجا بیاوریم؟

در ایران بیشتر از بذر آن استفاده می شود. دانه های رنگین کمان را می توان بیرون از عطرهای شهر یا در اینترنت یافت. قیمت هر بسته 2 تا 6000 تومان در هر گرم است.

[ad_2]

Fletcher Hobbs

نینجا آبجو عمومی. محقق اینترنت. معتاد وب هیپستر پسند. خواننده مغرور. زیاد می افتد

تماس با ما