جنجال بر سر کارت های مالی ایرادات موضوعی چیست؟!


در رفتن در چند روز گذشته برخی از اقشار جامعه و بازار نسبت به وضع کارت های فرار مالیاتی معترض بوده و به همین دلیل فعالیت خود را به حالت تعلیق درآورده اند و مالیات به مجلس عوام تقدیم می شود.

به گزارش فرارو، قاسم نوده فراهانی در نشست تخصصی فعالان صنفی با وزیر اقتصاد اظهار داشت: لباس های فرم نیز بر شفافیت در مالیات و سلامت مالیات و تصویب آن بر اساس خود قانون تاکید دارند. موضوعی که در جلسه با وزیر اقتصاد مطرح شد، اخذ مالیات از واحدهای کارتی در واحدهای صنفی است چرا که آموزش و اطلاع رسانی در خصوص نحوه اخذ مالیات در کلاس درس وجود ندارد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران تصریح کرد: امکان فروش خانه شخصی شما وجود دارد و مبلغ مربوط به حساب صاحب کارتی است که واحد کلاسی خود را دارد، آن را ارزیابی می کند یا اغراق همکارانش را در بین دوستانش معکوس می کند. مقدار پول خرج شده را افزایش می دهد.

نوده فراهانی ادامه داد: در این جلسه مقرر شد برای جبران اشتباهات صورت گرفته سالانه 3 تا 5 درصد کسر مالیات کاهش یابد اما طبق قانون بودجه نمی توانیم کسر مالیات را کاهش دهیم. تصمیم می گیرد.

وی گفت: این پیش نویس از سوی وزیر اقتصاد و با موافقت مجلس نمایندگان تهیه و در این زمینه قولنامه ای تهیه و به رئیس مجلس ارسال شد.

اعتراض کلاس چیست؟
حمیدرضا رستگار، مشاور مالی اتاق بازرگانی ایران به زودی با شما صحبت کنید و مطالب خوب را ادامه دهید وی با اشاره به وجود اتاق های بازرگانی به منظور فرار مالیاتی گفت: اصل فرار مالیاتی که با سند مالیاتی انجام می شود را نمی توان مالیات فرار مالیاتی در نظر گرفت و ارتباط نیز بر این اساس است. این.

وی افزود: تا زمانی که این موضوع در رسانه های عمومی و گسترده مطرح نشده و آموزش های لازم برای اجرای این قانون صورت نگرفته است، نباید چیزی به نام دستور اجرایی وجود داشته باشد، آنها خواهند بود. به طور کامل تعریف شده و سپس برای اجرا تصمیم گیری خواهند کرد.

رستگار گفت: به عنوان مثال یک خودروساز برای انجام خدمت خود، قطعات یدکی را از محاسبات خریداری می کند و سپس صاحب خودرو هزینه را برای خودروساز محاسبه می کند، بنابراین خرید قطعات برای خودروساز. منشأ آن نیست. انواع زیادی وجود دارد که گفتنش سخت است.

رئیس کمیسیون مالیات‌های اتاق ایران افزود: انواع نرخ‌های سود با یکدیگر متفاوت است، در شرایط اقتصادی، فرد کالای خود را بدون ربا به مشتری یا شریک می‌فروشد. مهلت بررسی شده و باید قبض را پرداخت کند، بنابراین برای اجرای این قانون باید تفاهم و اعتماد مشترکی بین جامعه و سازمان مالیاتی وجود داشته باشد، خوشبختانه با جلسات تعاملی صورت گرفته این موضوع بررسی شده است.

جنجال بر سر کارت های مالی  موضوع اعتراض طبقاتی چیست؟دولت باید مالیات را در اولویت قرار دهد
حسین راغفر کارشناس مسائل اقتصادی است به زودی با شما صحبت کنید و مطالب خوب را ادامه دهید وی با اشاره به بحث بر سر موضوع مالیات گفت: باید در این مورد بحث شود و به بهانه کسری بودجه یک بار برای همیشه با آن مبارزه کنیم.

وی افزود: از سوی دیگر دولت باید ضایعات را کاهش دهد و هزینه ها را مدیریت کند، امکان پرداخت هزینه های اضافی از جیب مردم برای دولت وجود ندارد، مالیات و افزایش باید در اولویت قرار گیرد اما در حال حاضر انجام می دهیم. مبانی مالیاتی را از مصادیق مالیات بر دارایی و کل درآمد افراد تلقی نکنند، در صورتی که افراد ثروتمند و کسانی که درآمد و نجوم افزایش یافته اند، مالیات مسترد شود.

راغفر گفت: در حال حاضر سالانه هزاران میلیارد تومان در قالب فرار مالیاتی از کشور فرار می کنند اما اکثر شرکت های دولتی و خصوصی با توجه به نوع و نوع کمکی که می خواهند پرداخت نمی کنند. مالیات های کافی.

استاد دانشگاه اقتصاد الزهرا افزود: تنها در 6 ماهه سال گذشته واردات یک شرکت بزرگ فولادی بالغ 6000 میلیارد تومان یا یک شرکت معدنی با درآمد 4000 میلیارد تومان بوده که پرداخت نمی کنند. مالیات مصرف آب و برق و گاز به صورت یارانه محاسبه می شود و شامل معافیت صادراتی نیز می شود و در سایر موارد فشار به حدی است که نمی تواند هزینه های فرد را پوشش دهد.

این کارشناس اقتصادی به نهادگرایان یادآور شد: البته باید به این نکته توجه داشته باشند که با افزایش تورم، مالیات های عادی سهم نیز باعث افزایش اجناس می شود، اما خودشان هم قیمت ها را بالا می برند، اما به هر حال باید در این زمینه اولویت داشت. مالیات به تناسب از واردات اخذ می شود و با توجه به فرهنگ مالیات در کشور مالیات وجود ندارد و در مجموع گروه ها و فرقه های مختلف در مقابل پرداخت مالیات مقاومت می کنند و مشکلات زیادی در این زمینه وجود دارد.

جنجال بر سر کارت های مالی  موضوع اعتراض طبقاتی چیست؟جزئیات کسر مالیات از دارندگان کارت
سیاوش غیبی، کارشناس امور مالی به زودی با شما صحبت کنید و مطالب خوب را ادامه دهید در این اطلاعیه با اشاره به اینکه فرار مالیاتی راهی برای فرار مالیاتی فراریان مالیاتی است، گفت: در حال حاضر دارندگان کارت گروگان هستند و به هر یک از آنها در اداره امور مالیاتی تعیین تکلیف شده است، بنابراین نداریم. سایر دارندگان کارت.” درآمدهای مالیاتی طبق فرمول مقامات مالیاتی مشمول مالیات خواهد بود.

وی افزود: در گذشته طبقه بندی مالیات ها بر اساس اجماع بود و بر اساس سال مالیاتی قبل محاسبه می شد، اما با قانون جدید در این زمینه، طبقه بندی کسانی که درآمدشان کمتر از 1.2 میلیارد تومان است، تعیین شد. مالیات آنها کسر می شود.» البته باید به این طبقه بندی که درآمد سالانه آنها بیش از 1.2 میلیارد تومان است، توجه شود و سوابق کاری آنها نیز در نظر گرفته شود.

به گفته غیبی پور، نوع اطلاعات، چک سلامت محسوب می شود و سازمان امور مالیاتی با استفاده از «کد اینتا» برای هر یک از دسته های مالیاتی ضریبی تعیین کرده است که به گفته خود، ضریبی خواهد بود. مثلاً برای تلفن همراه مالیات می دهند ضریب آن 3 درصد است و باید 5 درصد سودی را که از طریق کارت می گیرند به عنوان مالیات پرداخت کنند.

این کارشناس مالیاتی با اشاره به اینکه چنین اقدامی دو پیامد عمده به همراه خواهد داشت، افزود: در دور اول فرار مالیاتی که باید طبقه بندی شود باید افزایش و در دور دوم از مسیرهای فرار مالیاتی عبور کرد. امسال اجرا نمی شود اما سال آینده جدی گرفته می شود.

وی همچنین با بیان اینکه برای اعتراض به اجرای این قانون باید با مقاومت تجارت و بازرگانی برخورد کرد و با توجه به محدود بودن راه های رهایی از این قانون، هزینه های اجتماعی نیز قابل تحمل است. چون اگر شخصی بخواهد از طریق حسابداری خودش دلایلش را پیدا کند به تفکیک حساب شخصی و تجاری توجه کند اگر ماهانه باشد یک فرد می تواند بیش از 5 مورد داشته باشد که می تواند به عنوان حساب تجاری در نظر گرفته شود و شامل مالیات می شود.

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channel