جزئیات برنامه ریزی تعطیلات عید فطرجعفر قادری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی از برنامه افزایش تعطیلات عید سعید فطر به نمایندگان خبر داد.

به گزارش فارس، وی افزود: به این ترتیب قانون تعطیلات عید فطر اصلاح و بر تعداد تعطیلات افزوده شده است.

متن کامل طرح نمایندگان برای اصلاح قانون افزایش تعطیلات عید در ادامه توضیح داده شده است.

در سال رسمی، در تقویم رسمی، ماه رمضان را 3 روز اعلام کرده اند، اما به دلیل نبود هلال ماه، ماه رمضان مشاهده می شود و یا در سال رمضان که 3 روز اعلام شده است. اما با توجه به رؤیت هلال ماه رمضان، با تغییر تقویم قمری، هجری شمسی و قمری شاهد تعطیلی یک روزه بوده ایم. این تغییر باعث ایجاد مشکلاتی برای مدیریت و خانواده ها در برنامه شده است.

بر اساس این قانون، در صورتی که این قانون به گونه ای اصلاح شود که روزه دو ماه رمضان و روزه نگرفته باشد، تقویم شمسی در روزهای اول و دوم شوال و در مورد ماه رمضان روزه دو روز اول خواهد بود. ماه رمضان و روز اول شوال تعطیلات پر از پیچیدگی نه خوش است و نه راحت.

به عبارت دیگر، میتوان در جهت رفاه مردم و زمان برنامه ریزی مردم پیشنهاد کرد که روز اول شوال تعطیل قطعی باشد و بقیه روز در صورتی که ماه رمضان باشد پر باشد. روزه یا بیست یا غیر روزه، سایر روزهای تعطیل، قبل یا بعد از این روز.

در این صورت طبق پیش بینی تقویم شمسی که ماه رمضان 5 روز یا 3 روز است، دو روز تعطیل رسمی است، گناه است که اگر ماه رمضان 5 روز باشد، روز رمضان 8 روز است. و اول شوال تعطیل است و اگر رمضان روزه اول و دوم شوال تعطیل اعلام شد. مزیت این اقدام این است که اگرچه دو روز تعطیلات در تقویم قمری متغیر است، اما دو روز تعطیلات در تقویم قمری ثابت و آماده فراهم کردن سفر و تفریح ​​خانواده ها و پایان کار و برنامه های اداری است.

برای حل این مشکل، قانون مربوط به شرح زیر اصلاح می شود:

طراحی متن:

ماده یک: ماده یک قانون تصمیم تعطیلی عید سعید فطر 3/4/3 به شرح زیر اصلاح می‌شود:

عبارت «عید سعید فطر» در ماده (2) قانون تعیین تعطیلات رسمی کشور یا شوال اول و دوم (در صورت 2 روز روزه گرفتن در ماه رمضان)) اصلاح می شود.

این قانون باید از تاریخ تصویب تصویب شود.

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channel