تعیین سقف تراکنش های بانکی؛ موضوع چیه


در رفتن بانک مرکزی و نهادهای نظارتی آن طی سالیان متمادی به تدریج مقررات و اساسنامه های مختلفی را برای مهار درصد سوء استفاده ها، سوء استفاده ها و صیقل دادن ها و همچنین حذف سوء استفاده کنندگان تدوین و تصویب کرده اند.

به گزارش فرارو، افتتاح چندین حساب بانکی و کشف کارت های بانکی و همچنین استفاده از دستگاه های کارت یکی از راه های مرسوم پولیش یا فرار مالیاتی بوده است. متخلفان با اجاره دادن حساب های بانکی یا سایر حساب های به اصطلاح دارندگان کارت، عمدتاً به دور از تجهیزات نظارتی، از طریق خود تراکنش های بانکی فعالیت می کنند.

به همین ترتیب در سال های گذشته با نظارت بانک مرکزی از محدودیت های بانک مرکزی مانند محدودیت هر کارت و ملی و همچنین شناسایی دستگاه های دارنده کارت در خارج از مرزهای کشور فراتر رفته است. .

یکی از آخرین آیین‌نامه‌ها که در خصوص سوء استفاده از حساب‌های بانکی و اجاره نامه‌ها است، با عنوان «آیین‌نامه تعیین عملکرد اجرایی فعالیت‌های اشخاص حقیقی و حقوقی فاقد شغل و اشخاص حقوقی» از طریق بانک مرکزی است.

بر این اساس غفاری معاون بانک مرکزی لهستان گفت: در طرح جدید بانک مرکزی با حساب های اجاره رقابت می کند، سقف سالانه برای افراد بیکار، مستاجران عادی و مالیات دهندگان بیکار و غیرفعال تعیین می شود. 1 میلیارد و 1 میلیارد و 1 میلیون تومان تعریف شده است.

تعیین احتمال سوء استفاده امکان پذیر است
عباس آرگون، نایب رئیس اتاق بازرگانی بازار و سرمایه تهران به زودی با شما صحبت کنید و مطالب خوب را ادامه دهید وی با اشاره به اهمیت تعیین سقف حساب های بانکی گفت: این موضوع باعث ایجاد شفافیت در نظام اقتصادی کشور شده است، بانک ها از جمله حساب های اجاره ای بازخرید می شوند، بنابراین هر پولی که بازخرید می شود باید بازخرید شود. دریافت و منبع مشخص شد.

وی افزود: رصد حساب های بانکی در تمام دنیا در حال انجام است در حالی که این موضوع در کشور خیلی دیر انجام شده است و این امر بسیار مهم است زیرا شفافیت در عرصه اقتصادی را ارتقا می دهند و اقدامات تخریبی زیادی انجام نمی دهند.

آرگون گفت: در حال حاضر قاچاق کالا و سوخت به کشور یک مشکل اساسی است و دلیل آن این است که حجم قاچاق بسیار کند است.

نایب رئیس کمیسیون بازار و معاملات سرمایه اتاق تهران ادامه داد: با توجه به اینکه تورم در اقتصاد کشور وجود دارد سقف محاسبات نیز افزایش می یابد بنابراین مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی افزود: افزایش تعداد حساب های شفاف تجاری و شخصی در حوزه حسابداری گردش حساب ها منجر به افزایش چشمگیر سطح فعالیت های اقتصادی در ایران شده است، ما هر ماه مالیات خود را پرداخت می کنیم اما بخشی از اقتصاد کشور با توجه به خلأهای قانونی که در این زمینه وجود دارد، از فعالیت ها جلوگیری می شود، بنابراین باید اقداماتی برای جلوگیری از فرار مالیاتی انجام شود.

آرگون درباره افشای اسامی بانکداران مفسد نیز اظهار داشت: عاقبت این کار هم خوب است اما باید این کار همراه با مراحل بعدی انجام شود تا علاوه بر بانکداران بد، نتیجه هم حاصل شود. مواضع این افراد با سهولت پرداخت و بدون کوچکترین فیلترینگی باید در آینده نیز با چنین مسائلی برخورد می کرد.

نایب رئیس کمیسیون بازار و بازار سرمایه اتاق بازرگانی تهران خاطرنشان کرد: در حال حاضر اخذ تسهیلات بانکی نوعی امتیاز محسوب می شود و باید مشخص شود که این لینک باید در انتظار تکمیل باشد. اقدامات بعدی وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و قوه قضائیه.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم