(تصویر) کشف عینک شیشه ای مرموز در یک ماه


در رفتن رباتیک چینی یک ماهه به نام “یوتو” یوتو-2خودشناسی موفق در آخرین مستند ظاهراً منجر به کشف شیشه در جهت ماه شده است که باعث شگفتی محققان شده است.

طبق گزارشات فرارو، یوتو یک شاهکار روباتیک است که به ماموریت چینی کمک می کند چنگای ماه تشکیل می شود. ماهنورد در 6 دسامبر وارد مدار شد و در ماه ژانویه، یوتو اولین حرکت نرم خود را در جهت ماه انجام داد و در حال حاضر به عنوان اولین ماهنورد در جهت ماه در حال بهره برداری است. یوتو، از 2 تا 4 فوریه، می تواند مسافتی بیش از 3 متر را در سطح ماه طی کند و داده های جالبی را منتقل کند. حالا این ماه کشف جالب دیگری در جهت ماه داشته است.

پانورامای این ربات در میان غبار و ماه خشک و خاکستری، دو کره کوچک شیشه ای غیرآهنی را از میان شیشه شفافی پیدا کرد که همه چشم ها را به روی خود بسته بود. محققان می گویند که آنها می توانند اطلاعاتی در مورد تاریخچه ماه از جمله ترکیب گوشت و برخورد با آن ارائه دهند. فضانوردان Yutu-2 قادر به بازیابی این جواهرات مرموز نبودند، اما این سنگ مرمرهای طبیعی ماه می توانند اهداف تحقیقاتی مهمی در آینده داشته باشند.

اگرچه وجود شیشه در ماه غیر معمول نیست، اما این ماده به مرور زمان تشکیل می شود که مواد سیلیکات در معرض دمای بالا قرار می گیرد تا هر یک از این مواد به راحتی در ماه در دسترس باشد. طی یک ماه گذشته، فوران های آتشفشانی فوران کرده و منجر به فوران های آتشفشانی شده است. در عین حال، اجسام کوچکی مانند شهاب‌سنگها نیز گرمای شدیدی ایجاد می‌کنند که منجر به تشکیل شیشه می‌شود. به گفته تیمی، دانشمند زیر نظر شیونگ شیائو، زمین شناس از دانشگاه سان یات سن و آکادمی علوم چین، دومین چیزی که می تواند پشت این اختراعات مشاهده شده باشد Yutu-2 است. با این حال، اظهار نظر در مورد این موضوع دشوار است، زیرا اکثر عینک هایی که تا کنون در این ماه کشف شده اند، با عینک های کشف شده توسط Yutu-2 متفاوت هستند. در واقع خوکچه هندی در اینجا بیشتر است، اما اندازه آنها کمتر از یک میلی متر است.

در اینجا روی زمین، چنین کریستال هایی در هنگام رویارویی ایجاد می شوند و بنابراین گرمای شدید تولید می کنند که پوسته را حل کرده و در هوا پخش می کند. مواد سفت شده و دوباره دانه های شیشه روی زمین می افتند. خرس های Yuto-2 بسیار بزرگتر هستند و 5 تا 6 میلی متر عرض دارند. آنها خود را تنها به این موضوع محدود نمی کنند زیرا در ماموریت آپولو، “او گفت. آنها را در گودالی نزدیک دهان انداختند و تصور می شد که برداشت یک شهاب سنگ است.

(تصویر) رازهای شیشه پنهان در ماه را کشف کنید!

با این حال، تفاوت هایی بین این دو وجود دارد. همانطور که شیائو و همکارانش توضیح دادند، لبه‌های سواحل نیمه شفاف یا استتار شده و درخشان هستند. علاوه بر این دو مورد که نیمه شفاف به حساب می آیند، چهار مورد دیگر را یافته اند که از نظر روشنایی مشابه هستند، اما شفافیت آنها تأیید نمی شود. به نظر می رسد که آنها در برخوردهای اخیر افشا شده اند، که نشان می دهد ممکن است ماه گرفتگی را تشکیل داده باشند، اگرچه ممکن است قبلاً وجود داشته باشند و در زیر زمین مدفون شده باشند و در حال حاضر تحت تأثیر قرار گرفته اند.

با این حال، تیم بر این باور است که محتمل ترین توضیح این است که آنها از فوران آتشفشانی به نام بی اشتهایی عصبی تشکیل شده اند، که دوباره ذوب شده و دوباره به میدان های نیمه شفاف تبدیل می شود. محققان در مقاله خود می نویسند: “به طور کلی، مورفولوژی، هندسه و بافت های محلی شیشه با ضربه های آنورتوزتیک سازگار است.” این پدیده را می‌توان با تشکیل شیشه‌های سفالی به نام تیکت برابر دانست – عمل شیشه‌ای به اندازه شیشه که با ذوب شدن زمین ذوب می‌شود، پراکنده و سخت می‌شود و در هنگام سقوط به توپ تبدیل می‌شود.

دانشمندان چینی دوست دارند بدون مطالعه فرمول‌های تازه کشف‌شده نمی‌توانیم در مورد آنها صحبت کنیم، اما اگر فرض کنیم که آنها معادل صفحات زمین‌شکن هستند، ممکن است در سطح ماه کاملاً رایج باشند. این تیم همچنین بیان می کند که این فرضیه ممکن است بخشی از زمزمه ای برای بررسی آینده باشد. این محققان در مقاله خود می گویند: «این تحقیق به عنوان اولین کشف شیشه میکروسکوپی و نیمه شفاف، پیش بینی می کند که تعداد مولکول ها افزایش یابد. نتایج این تحقیق معتبر است بولتن علوم منتشر شده است.

منبع: Sciencealert

ترجمه: مصطفی جرفی-فرارو


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم