بیماری نزولی کرون در ایران

[ad_1]

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی همایش ملی کرونا علاوه بر تاکید بر لزوم کنترل مرزهای کشور و رصد ویروس جدید کرونا که اروپا را در برگرفته و همزمان از کشور فرود آمده است.

دکتر علیرضا رئیسی با اشاره به برگزاری پنجاهمین و یکمین نشست همایش ملی مبارزه با کرونا گفت: در این نشست وضعیت ایران و جهان بررسی شده و وضعیت ویروس انگلیسی که اروپا را گرفته و ارسال کرده است. موج وحشت به اروپا.” ما تصمیم گرفتیم این موضوع را بررسی کنیم.

وی افزود: این ویروس تنفسی است و می تواند به هر کشوری سرایت کند و حتی گزارش هایی مبنی بر مشاهده این ویروس در ترکیه وجود دارد. بنابراین باید در کنترل مرزهای هوایی، دریایی و زمینی دقت بیشتری داشته باشیم. اما ویروس هر چه که باشد و هر چه درونی باشد، باید به پروتکل ها پایبند باشد، از حضور در مجمع خودداری کند، ماسک کند، از حضور پرهیز کند. حضور در محل و مهمان نوازی می تواند عامل اصلی انتقال این بیماری باشد. علیرغم اینکه به مسائل مختلف توجه لازم را داشته ایم، هم مردم و هم مسئولین این نکات را بسیار جدی گرفته اند.

تخفیف ۸۶ درصد ضد کرونا

بیماری نزولی در کشور

وی افزود: میزان کاهش پروتکل ها در کشور به 3 درصد رسیده است و این بدان معناست که ما به این سبک زندگی که تنها راه مبارزه با این ویروس است عادت کرده ایم. خوشبختانه این بیماری در کشور رو به کاهش است و حدود پنج هفته پیش تعداد تخت های بیمارستان تقریباً یک چهارم و تعداد فوتی ها کمتر از یک سوم بود و این رقم بسیار واضح است.

سومین کرونا در مازندران و چهار شهر سرخ در این استان

به گفته رییسی، این بیماری در استان مازندران به صورت پک III آغاز شده است به همین دلیل اکثر شهرستان های استان درگیر این بیماری هستند. ۴ شهر قرمز رنگی در کشور داریم که مربوط به استان مازندران است، مناطق شمالی سواد، ساری، امل و رامسر نیز قرمز هستند و نیاز به مراقبت بیشتری دارند.

شهر زرد و شهر نارنجی

۱۸ شهر نارنجی در استان مازندران

وی ادامه داد: خوشبختانه 2 شهر زرد و 2 شهر نارنجی داریم که حدود 2 تا 3 شهر نارنجی در استان مازندران هستند. شهرستان لاهیجان در استان گیلان نیز نیازمند مراقبت بیشتری است و تمامی شهرستان های استان مازندران نیازمند مراقبت بیشتری هستند و امیدواریم با همکاری مردم این موج را مهار کنیم.

ساده ترین طلسم خطرناک است

معاون وزیر بهداشت تاکید کرد: با تغییر شرایط از نارنجی به زرد باید به این نکته توجه داشت که کوچکترین سهل انگاری، تغییر و عادی بودن خطرناک است و می تواند شرایط را تغییر دهد. این ویروس بسیار مسری است و در صورت عدم درمان امکان ابتلا به موج بعدی وجود دارد.

وی بیان کرد: مسئولان و کادر پزشکی علاوه بر تشکر از مردم باید تشکر ویژه از صنوف و صنوف به خاطر حمایت از فشارهای اقتصادی داشته باشند. پس همه ما باید مواظب باشیم که رنگ شهرها عوض نشود و دوباره مشاغل عوض نشود. اگر تخفیف کافی نباشد ممکن است خداوند موج بعدی بیماری را در بهمن یا اسفندماه شاهد نبوده باشد.

وی در پایان با بیان اینکه طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با قدرت در حال اجراست، گفت: سازمان بزرگ پیشگیری از بیماری ها در حفظ و بهبود شرایط موجود موثر است تا خبر کامل این طرح به اطلاع مردم برسد. هفته های آینده

[ad_2]

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما