بیا داخل، نگاه کن و لذت ببر! – تمرین سه


کد خبر: 1821717 |
07 اردیبهشت 1401 ساعت 15:58 |
1,201 بازدید |

1
دیدگاہ

امکانات ویژه برای تماشاگران ایرانی در راه قطر

هماهنگی حضور قطر در این کشور از طریق خطوط دریایی انجام می شود و تماشاگران جام جهانی ایران حتی می توانند با ماشین شخصی به دوحه بروند.

به گزارش “ورزش سه”، پیش از این که بحث همکاری دو کشور ایران و قطر برای جام جهانی قطر مطرح شد و حالا چند ماه دیگر از آغاز این رویداد بزرگ ورزشی به طور کامل مشخص شده است.
موضوع اصلی که ایران و قطر بر سر آن به توافق رسیده اند، راحتی حضور در جام جهانی دوحه است که این امکان را فراهم می کند تا قبل از سفر به قطر و از طریق جزایر جنوبی به ایران سفر کنند.
بر اساس نظرسنجی ها، خطوط ویژه دریایی از جزایر و بندر جنوب ایران در دوحه در مسیر دوحه مانور داده می شود تا تماشاگران ایرانی و غیرایرانی بدون سفر هوایی به قطر به ایران سفر کرده و جام جهانی را تماشا کنند.

** بوشهر و خرمشهر به کیش و قشم اضافه شدند
مسیر اصلی سفر به قطر را دو جزیره کیش و قشم تعیین می‌کنند، اما اکنون مدیر امور دریانوردی اعلام کرده است که در صورت فراهم شدن شرایط و افزایش تعداد مسافران، امکان سفر از دوحه به قشم وجود دارد. بندر بوشهر یا خرمشهر امکان پذیر نیست وجود دارد. زیرا بوشهر و خرمشهر نیز با کشور قطر فاصله کمی دارند.
در این شرایط خط مسافربری بوشهر – قطر برنامه ریزی شد و فاصله 180 کیلومتری از دریا که حدود 5 ساعت طول می کشد، با مسافرانی که قصد سفر هوایی را نداشتند، برآورده شد.

**هزینه سفر کم است
به گفته مقامات ایرانی، هزینه سفر به قطر بسیار کمتر از هزینه سفر هوایی خواهد بود. عباس نژاد رئیس سازمان دریانوردی و دریابانی به ویژه گفت: تعیین قیمت به شرایط و مسائل مختلفی مربوط می شود اما قطعا قیمت کمتر از سایر هزینه ها خواهد بود. نوع قایق، زمان حرکت و بازگشت، امکاناتی که ارائه می شود در تعیین قیمت دخیل هستند. کشتی‌های بزرگ مجهز به اتاق‌ها و سالن‌ها و امکانات تفریحی روی عرشه در نظر گرفته شده‌اند و شرایط رقابتی برای انتخاب جام جهانی برای تماشاگران فراهم است.»

** می توانید شخصاً به قطر بروید
موضوع جالب دیگری که مقامات ایرانی درباره آن به این نتیجه رسیده اند این است که سفر به قطر با ماشین شخصی یک موضوع خصوصی است. به گفته مدیرکل این سازمان، دولت پیگیر امکان ارائه خودروهای شخصی از طریق ایران به قطر است. عباس نژاد گفت: به دنبال امکان پرتاژ خودرو هستیم. در صورت موافقت قطر، گمرک مجوز صادرات خودروی شخصی را از این کشور صادر می کند و متقاضیان می توانند سوار بر لندینگ کرافت شده و از خودروی شخصی خود در این کشور استفاده کنند.