بلاک چین های عمومی و قابلیت های آن ها


بلاک چین های عمومی به کاربرانی که می خواهند به داده ها دسترسی داشته باشند، این امکان را می دهد که مورد اعتماد باشند.

بر اساس این گزارش، مایکروسافت، یکی از وارداتی ترین غول های نرم افزاری، قصد دارد وارد دنیای بلاک چین شود. این نرم افزار غول پیکر با ویژگی های غیرمتمرکز (DID) طراحی شده است که با اصول شبکه بیت کوین مرتبط است و می تواند تمام محتوا را کنترل و کنترل کند.

در اوایل ماه جاری، غول فناوری ایالات متحده از سرویس بلاک چین Azure در سرویس بلاک چین Azure برای بلاک چین اتریوم رونمایی کرد. مایکروسافت همچنین با Starbucks همکاری کرده است تا برای اولین بار از فناوری خود استفاده کند تا تولید قهوه را از مزرعه گرفته تا دستمال کاغذی ساده کند.

تمرکز بر هویت: کمک به پناهندگان برای تمرکز بر مبارزه

این طرح در طبستان سلام راه اندازی می شود. همزمان، مایکروسافت در حال ارائه پلتفرمی برای توسعه مبتنی بر بلاک چین با Accenture و Avade است. پایگاه داده باید دسترسی به چندین گروه از داده های یکسان را در “سطح بالاتر” امنیت و اعتبار فراهم کند.

اولین نسخه Microsoft Azure، یک شرکت فضای ابری، برای پشتیبانی از ID ارائه شد. ID 1 یک گروه غیرانتفاعی، خصوصی و دولتی است که برای مدیریت چالش های مرتبط با مدیریت با هویت دیجیتال 1.5 میلیارد نفر در سراسر جهان ایجاد شده است. افراد، به ویژه آنهایی که دارای پیشینه اجتماعی عادی هستند و مدارک ندارند، از مشارکت در فرهنگ، سیاست، اقتصاد و زندگی اجتماعی منع می شوند.

مفهوم هویت دیجیتال به عنوان راه حلی برای این مشکلات مورد بحث قرار گرفته است. به عنوان مثال، سازمان ملل پیشنهاد کرده است که از آن برای کمک به پناهجویان، از جمله کسانی که بدون مدرک مورد بررسی قرار می گیرند، استفاده شود. فیلیپو گراندی، کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان، در ماه اکتبر اعلام کرد: «ما می‌خواهیم هر پناهجو هویت دیجیتالی منحصر به فردی داشته باشد. این احتمال پاسخ را افزایش می دهد و ارتباط بین پناهندگان و اهداکنندگان را تسهیل می کند. همچنین بی تابعیتی را ترویج می کند و مشکل را حل می کند.»

در همان زمان، ارجاعات به نسخه اصلی برای کمک به افشای هویت فاش شد و بنیاد هویت غیرمتمرکز شد. از آن زمان، مایکروسافت به تمرکز خود بر روی دستور غیرمتمرکز هویت دیجیتال ادامه داده است. موضوع نه تنها به افرادی که اعتبار رسمی ندارند کمک می کند، بلکه به عبارت دیگر کاربر عادی اینترنت می تواند از آن بهره مند شود.

از 2 فوریه، مایکروسافت جزئیات بیشتری را بر اساس دفتر فناوری کل توزیع شده (DLT) منتشر کرده است. به طور خاص، این نرم افزار غول پیکر اعلام کرد که فناوری بلاک چین امکان میزبانی شناسه های غیرمتمرکز (DID) در دفتر مرکزی را با دفتر کل توزیع شده فراهم می کند و در مقابل، 3 سرویس و برنامه های بی شمار، با امکان کنترل از راه دور، کنترل بیشتری را می دهد. بیش از داده های شخصی

آنکور پاتل، مدیر عامل واحد هویت مایکروسافت در همان زمان، نوشت: پس از آزمایش سیستم های ذخیره سازی غیرمتمرکز، پروتکل های عمومی، بلاک چین و استانداردهای جدید، به این نتیجه رسیدیم که فناوری و پروتکل های بلاک چین برای هویت های غیرمتمرکز مناسب هستند. ما به یک هاب علامت گذاری شده دیجیتالی (ID Hubs) نیاز داریم که به ما امکان می دهد با کاربران ارتباط برقرار کنیم و در عین حال به حریم خصوصی و حریم خصوصی افراد احترام بگذاریم.

در حال حاضر، مایکروسافت مفهوم جدیدتر و اساسی‌تری را معرفی کرده است: یک شبکه DID (شناسه غیرمتمرکز) مبتنی بر بلاک چین به نام Identity Overlay Network یا به اختصار ION که در رابطه با بخش‌های دیگر استفاده می‌شود. برنامه‌های DIF برای پیاده‌سازی «ده هزار» توسعه یافته‌اند. اقدامات در ثانیه”.

اساسا، ION به کاربران اجازه می دهد تا داده ها را با مدیریت ساختارهای عمومی کلیدی (PKI) کنترل کنند. دانیل بوشنر، مدیر ارشد برنامه در مایکروسافت، می‌گوید: «امروزه، رایج‌ترین هویت‌های دیجیتالی که ما استفاده می‌کنیم، ایمیل‌ها و نام‌های کاربری هستند که توسط برنامه‌ها، خدمات و سایر سازمان‌ها استفاده می‌شوند.» وی در ادامه می گوید: موضوع این است که این ارائه دهندگان این هویت ها را در محل کنترل ارتباطات ما و هر تعامل دیجیتالی که در زندگی انجام می دهیم قرار می دهند. هدف ما ایجاد یک اکوسیستم غیرمتمرکز است که در آن میلیون‌ها سازمان، میلیاردها انسان و دستگاه‌های بی‌شماری، در یک محیط امن، بر اساس استانداردهای تعیین‌شده و مؤلفه‌های متنی با یکدیگر تعامل داشته باشند.

به عبارت دیگر، داشتن یک DID به کاربران اجازه می دهد تا محتوا و داده ها از جمله عکس ها و جزئیات ورود را کنترل کنند. امروزه در اکثر شبکه های اجتماعی این امکان وجود ندارد و این شبکه ها چنین اطلاعاتی را در سرورهای خود محور ذخیره می کنند. در نتیجه، برخی از پلتفرم ها ممکن است در مورد مفهوم DID کاملاً مطمئن نباشند. به گفته CoinDesk، فیسبوک که از سوی مایکروسافت برای مشارکت در پروژه DID دعوت شده است، این پیشنهاد را رد کرد و “به همان روش قبلی به این کار ادامه می دهد.” نحوه درج بخش گزارش روزنامه نیز شامل درآمد حاصل از این داده ها می شود.

به گفته چارلی اسمیت از Blackforce، DID‌ها به همان اندازه از هک شدن در امان هستند. تحلیلگر Blockforce Capital به Cointelegraph گفت: “به نظر می رسد خطر مرتبط با شکاف های امنیتی و هک ها، با توجه به اینکه بلاک چین ها به طور کلی غیرمتمرکز هستند، در حال کاهش است.” وی می افزاید: در حال حاضر پلتفرم های بزرگ تعداد زیادی از داده های کاربران را کنترل می کنند. این پلتفرم‌ها احتمالاً هدف حملات قرار می‌گیرند و در نتیجه عاملان آن به اطلاعات حساس دسترسی خواهند داشت.» طبق بیانیه اسمیت، شبکه بیت کوین که هرگز هک نشده است (حداقل به معنای معمول)، می تواند به طور موثر از داده های خصوصی به عنوان یک بلاک چین عمومی مراقبت کند.

در پایان این تجزیه و تحلیل، بلاک چین های عمومی می توانند کاربرانی را که می خواهند در قالب اعتماد به داده ها دسترسی داشته باشند، رد کنند. «از دیگر مزایای بلاک چین به طور کلی توانایی آن برای ایفای نقش به عنوان دفتر است. بلاک چین های عمومی، مانند بیت کوین و اتریوم، تمام رونوشت هایی را که در هر زمان در شبکه های مربوطه اتفاق می افتد، ثبت می کنند و اطلاعات ثبت شده قابل تغییر نیستند. در هر مورد، با وجود موانعی که به سختی می‌توانیم تصور کنیم، آن را تصرف کرده‌اند.» در هر مورد، با وجود موانعی که به سختی می‌توانیم تصور کنیم، آن را تصرف کرده‌اند.»

مشکل بیت کوین: چرا مشکل مایکروسافت و سایر شبکه های DID مقیاس پذیر نیست؟

شایان ذکر است که شرکت های فناوری باید بر مشکل مقیاس پذیری غیرقابل پیش بینی بیت کوین، جهت زیرساخت برای مصرف انبوه غلبه کنند. برای اطلاعات بیشتر به این مقاله در مورد مقیاس بلاک چین مراجعه کنید.

مایکروسافت در یک پست وبلاگ توضیح می‌دهد که «قوی‌ترین بلاک چین در غیرمتمرکزسازی عمومی» ده‌ها هزار ثانیه انجام می‌دهد، که برای تعداد DID‌هایی که ممکن است مورد نیاز باشد، بسیار دور است. از آنجایی که هدف اصلی این شرکت تمرکز بر تمرکززدایی و استفاده پایدارتر از این بلاک چین است، باید بر روی مسائل عملیاتی تمرکز کند. در نتیجه، در بخش گزارش ها، راه حل جدید مایکروسافت امکان انجام «ده هزار عملیات» در ثانیه را فراهم می کند. این مبحث مربوط به شبکه لایتنینگ است که یک لایه دیگر به بلاک چین بیت کوین بیت کوین اضافه می کند و تعداد زیادی تراکنش خارج از زنجیره انجام می دهد و به این ترتیب کار شبکه اصلی سبک است.

اسمیت به تلگراف گفت: «منتقدان همیشه در مقایسه قابلیت‌های شبکه بیت‌کوین با ویزا و پی‌پال شدید بوده‌اند. این انتقادات تا زمان ایجاد شبکه های دیگر وجود داشت. شبکه ION نیز با انتقادات مشابهی مواجه است و باید با نتایج قابل قبول و با انتظارات بالا پاسخ دهد.

اگرچه مایکروسافت با کمک توسعه دهندگان متن به دنبال «چند ماه آینده» است، Ion اینترنت اشیا را به طور کلی در شبکه اصلی بیت کوین رونمایی خواهد کرد، در عین حال، در کد GitHub، برای بررسی کلی ارائه شده است.

طرح فناوری غول پیکر آمریکایی تنها اقدام مرتبط با DID نیست. به گفته وی، همکاران مایکروسافت در جامعه DIF نیز بر روی راه حل های غیرمتمرکز کار می کنند. Pelle Braendgaard، بنیانگذار ConsenSys (فعال در بخش فناوری بلاک چین)، یکی از بنیانگذاران Self-Management Identity Solutions، در مصاحبه با کوین تلگراف گفت: “به عنوان یک DIF ارگانیک، ما همچنین بازخوردهایی را در مورد روش های DID به ترتیب ارائه می دهیم. برای اطمینان از تعاملی بودن آنها ما چندین روش DID را در ConsenSys توسعه داده ایم. روش اصلی من، معروف به Ethr-DID، شناخته شده است.

به گفته برینگارد، اگرچه هر دو Ethr-DID و SideTree، پروتکل بلاک چین مایکروسافت برای ION، “بسیار مقیاس پذیر” هستند، اما تفاوت هایی بین این دو وجود دارد. مشخص می‌کند که SideTree DID‌ «باید از طریق یک سرور مرکزی ایجاد شود که اکنون توسط مایکروسافت میزبانی می‌شود.»

اسمیت در پاسخ به این سوال که آیا ION می تواند یک پروژه غیرمتمرکز را تکمیل کند، گفت: “تکذیباتی وجود دارد، اما تمام ویژگی های شبکه ها غیرمتمرکز هستند.” به طور خاص، او توضیح داد که “شبکه ION دارای دو جزء اصلی است که آن را بسیار غیرمتمرکز می کند.”

«سیستمی طوری طراحی شده است که هیچ شخص یا سازمانی نتواند نمایه کاربر را کنترل کند و ساختار کلی کلید غیرمتمرکز است. یعنی کلیدهای عمومی و خصوصی را نمی توان توسط یک مرکز مدیریت متمرکز مدیریت کرد، در واقع امنیت دسترسی هر کاربر به داده ها قابل شناسایی است. اگرچه مایکروسافت در خط مقدم این پروژه قرار دارد، اما به گونه ای طراحی شده است که به افراد اجازه می دهد اطلاعات خود را کنترل کنند.

علاوه بر این، به گفته برینگارد، SideTree DID‌ها فقط در برنامه‌های سنتی خارج از زنجیره قابل استفاده هستند، در حالی که سایر DID‌ها، از جمله DID، شامل پروتکل‌های بلاک چین و پروتکل‌های لایه‌ای هستند.

سایر شرکت های بزرگ راه حل DID را دنبال می کنند پی پال، یک شرکت پرداخت آنلاین، اخیراً در راه اندازی بلاک چین کمبریج سرمایه گذاری کرده است. بلاک چین کمبریج که یکی از اعضای DIF نیز می باشد، بلاک چین را برای کنترل بیشتر کاربران، اطلاعات و هویت دیجیتال آنها توسعه می دهد.

متیو کامنز، مدیر عامل استارتاپ، به فوربس گفت: “ما فکر می کنیم در آینده این گونه کاربران کنترل بیشتری بر اطلاعات خواهند داشت.” ما همچنین به معماری و تعامل اعتقاد داریم.

تلگرام که همچنین یک پیام رسان رمزگذاری شده است و در بین رمزگذاران اجتماعی بسیار محبوب است، سال گذشته ابزاری را برای محافظت از هویت شخصی به نام پاسپورت تلگرام منتشر کرد که در گزارش اطلاعات، کاربران ID Private رمزگذاری شده و اجازه به اشتراک گذاری اطلاعات با اشخاص ثالث را دارند. مانند «سازمان های مالی، ICO ها و …» به عنوان شخص ثالث.

بر اساس این بیانیه، کاربران ID اکنون در فضای ابری تلگرام ذخیره خواهند شد، اما «در آینده تمام اطلاعات پاسپورت تلگرام به فضای ابری غیرمتمرکز فضایی منتقل خواهد شد». در واقع به پیام رسان ها کمک می کند تا ابزارهای امنیتی خود را بهبود بخشند. درست چند روز پس از رونمایی از پاسپورت تلگرام، Virgil Security، توسعه دهنده خدمات و نرم افزار رمزگذاری، اعلام کرد که در برابر حملات آسیب پذیر است.

آیا مایکروسافت راه حل را ادامه خواهد داد؟

در رابطه با DID، مایکروسافت بسیار بالا به نظر می رسد. به ویژه، آنها می خواهند اکوسیستمی بسازند که با میلیاردها نفر و دستگاه های بی شمار ارتباط برقرار کند، به عنوان یک سیستم قابل اعتماد از تعاملات مبتنی بر استانداردها و اجزای متنی.

آیا می توان این طرح ها را در حالت نشسته دید؟

اسمیت گفت: “من فقط می توانم تصور کنم که چگونه شبکه ION می تواند برنامه ها و پلتفرم های دیجیتال را کنترل کند.” من معتقدم این موضوع حتی در مقیاس جهانی قابل حل است. در هر صورت، برای اتصال واقعی به این، فناوری مرتبط با شبکه ها باید به طور قطعی شناسایی شود تا بتواند با موفقیت مشکل مقیاس را حل کند.

در حالی که مایکروسافت به دنبال نشان دادن این است که می تواند هزاران تراکنش و عملیات را در مقیاس صنعتی مدیریت کند، دیدگاه صنعت ممکن است مخل باشد. پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی بزرگ ممکن است قوانین جدید و مسیرهای مبهم خود را اجرا کنند و مراکز داده را در مرکز ذخیره کنند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم