برخی از مزایای مبارزه با اپل چیست؟


در رفتن ممنوعیت واردات گوشی های آیفون در قالب اخبار و آنچه که شایعه شده است به خودی خود وارد می شود و باعث شده تا با وجود ثبات قیمت دلار، قیمت اپل بالا برود. قبل از عید می توانید آیفون 7 را با قیمت 2 میلیون تومان خریداری کنید. بازار آزاد در ابتدای فروردین شاهد نوسان دلار سینوسی بود که قیمت آن در نهایت تا یک میلیون تومان هم پیش رفت، اما دقیقاً از آنجایی که علی خزریان، نماینده مجلس و عضو کمیسیون وعده ممنوعیت واردات آیفون تا نیم سال دیگر را داده بود، طبق گزارشات، آیفون گران شد. قیمت کانتینر آیفون 6 بین 2 تا 3 میلیون تومان در دو روز. آیفون 7 پرومیکس حدود چهار میلیون تومان قیمت داشت و خریداران مجبور شدند برای خرید آیفون SE مدل 2، ارزان ترین مدل آیفون در بازار ایران با قیمتی در حدود یک میلیون تومان هزینه بیشتری بپردازند. این همزمانی قبل از این الگوریتم خاص نیز تکرار می شود.

شماره یک آمار موبایل با آمار وارد می شود

به گفته فراری، مخالفان واردات آیفون به ایران از اعداد و ارقام بیشتری استفاده می کنند. به برگهایی که در آن لحظه باید روی زمین بیفتند نگاه کنید! فلانی ارزش خروج از کشور را دارد. گاه قیمت بیشتری می خواهند و این عدد را با ارزش واردات کالاهای اساسی و حتی دارو مقایسه می کنند. از نظر آنتوری آنها می توانند حرف های خودشان را روی صندلی بسازند. بیایید از منظر محبوب و محبوب به داستان نگاه کنیم. سال گذشته 21.2 میلیارد به طور رسمی از ایران وارد شد. از این تعداد 31.2 میلیارد معادل 6003 میلیارد ارزش دارد که حدود 321 درصد کل واردات را شامل می شود. مقایسه اعداد نیز قابل توجه خواهد بود. از مجموع 3 میلیون گوشی تلفن همراه وارد شده به کشور، حدود 6 درصد آن 6005 دستگاه است. تنها حدود یک میلیون دستگاه دارای چنین وضعیتی هستند. در عوض 1.2 میلیون دستگاه که تقریباً 5 درصد از کل واردات را به خود اختصاص داده اند، زیر 600 و 5 میلیون دستگاه بوده است. این صفحه به طور موقت رونمایی شد و مدعی شد که فقط ۵۰۰ میلیون برای آیفون هزینه شده است!

مخالفان واردات آیفون به ایران اما بیشتر به اعداد و ارقام علاقه دارند. مثلاً برای جلب توجه بیشتر می گویند در سه سال گذشته فقط ۱۰۲ میلیارد برای واردات تلفن همراه با کشور هزینه شده است. با توجه به نقش سه ساله و 2 میلیاردی آن در مجموع واردات گوشی، دقت کنید و این نکته را در نظر بگیرید که از 5 میلیون هدفون وارداتی به ایران، در نهایت 3000 تا 5000 گوشی آیفون بوده است.

شماره دو تلفن های همراه شناسایی درستی ندارند

مخالفان واردات آیفون به ایران به قدری از کلمه کلیدی «لوکس» استفاده می کنند تا شاید بتوانند آیفون، تصویر اصغر را بیشتر و بیشتر به نمایش بگذارند. وقتی پا به بازار ایران می گذاری حق داری در کنارشان باشی چون ارزان ترین آیفون حدود 2 میلیون تومان قیمت دارد. برای خرید جدیدترین مدل آیفون SE باید حدود 2 میلیون تومان بپردازید و قیمت آیفون 7 مینی تا حدود 1 میلیون تومان افزایش یافته است. قیمت فعلی آیفون ۷ در بازار ایران معادل ۱ میلیون تومان و قیمت آیفون ۶ پرومیکس حدود یک میلیون تومان است. خرید آیفون با حقوق و امتیازات نیاز به صبر و حوصله زیادی دارد، اما در بازار جهانی آیفون SE جدید فقط 433 ارزش دارد و مردم یک مینی را با قیمت کمتر از 700 1 و برای iPhone 3 Promx Hudood و 1000 خریداری می کنند. روش های جدید اقساطی نیز جزء جدایی ناپذیر خرید و فروش می باشد، به عنوان مثال با پرداخت ۱۸ 2 و 29 2 برای مدل های پایه آیفون SE و آیفون 8 مینی.

طبق آمار آمریکا، بین 4 میلیون هدفون به ایران وارد شد و در نهایت بین 5000 تا 6000 گوشی آیفون تولید شد.

اقساط ماهانه مورد نیاز برای خرید آیفون 6 پرومیکس به ارزش یک میلیون تومان در ایران، در بازارهای جهانی تنها 56 5 است. تقریباً در هیچ نقطه ای از جهان نمی توان چنین وسیله ای را لوکس نامید. حداقل هفت هزار دلار در مقایسه با برچسب قیمت NFT که حداقل هفت هزار دلار است، از نظر اقتصادی مناسب نیست. از نقطه نظر فناوری، پتانسیل بازار تلفن همراه در ایران حول محور آن چرخید و نمونه های متعددی از برندهای دیگر یافت که گرانتر از آیفون هستند.

شماره سه مطالبات و اشتغال نادیده گرفته می شود

مدافعان ممنوعیت واردات می گویند که آیفون در ایران خریداران ویژه ای دارد و نه همه در آن مسیر. بنابراین توصیه نمی شود مقدار مشخصی آیفون را از کشور وارد کنید. اگر ایران را به عنوان یکی از دو فروشنده برتر تلفن همراه در بازار معرفی کنید، حداقل پنج مدل مختلف آیفون را در میان آنها خواهید یافت. اتفاقاً تنوع بسیار زیاد است. از آیفون SE مدل 7 و آیفون 7 قدیمی تر تا آخرین مدل آیفون SE و آیفون 6 پرومیکس نسخه 2 گیگابایتی بیش از 1 میلیون تومان قیمت دارند. با وجود تحریم های ایران از طریق اپل، ارتباط مستقیم و نمایندگی، بی ارزشی و … آیفون های جدید معرفی شده توسط اپل معمولا بسیار سریع هستند و در فواصل کوتاه در ایران ظاهر می شوند و اتفاقا طرفداران بیشتری نیز دارند. جدا از تقاضای زیاد برای آیفون، گوشه چشم نیز باید اشغال شود. آمارهای انجمن واردکنندگان موبایل حاکی از آن است که بیش از 5000 واحد از واحدهای دارای مجوز تنها در زمینه عرضه و خدمات محصولات اپل در ایران فعال هستند. هر یک از این واحدهای طبقاتی به طور میانگین چهار شغل مستقیم و 2 شغل غیرمستقیم زنجیره ایجاد می کنند و می توان چرخه بین مرخصی و بیکاری را شکست.

شماره چهار معایب ممنوعیت آیفون وارداتی نادیده گرفته می شود

آیا ممنوعیت اپل برای واردات آیفون با یک برند آمریکایی بودن توجیه می شود؟ حامیان پرونده او تلاش کرده اند تا رونوشت واقعی این بیانیه را به صورت آنلاین در دسترس قرار دهند. در حالی که آیفون یک برند آمریکایی است، در چین و در بخش‌هایی از چندین کشور آسیای شرقی دیگر تولید می‌شود. خود آمریکایی ها از چین آیفون وارد می کنند. تجار ایرانی معمولاً قبل از رسیدن کشتی، آیفون های جدید را از آمریکا می خرند، بنابراین آن ها را از نقاطی مانند دبی می خرند و به ایران می آورند. حالا فرض کنید اولین آیفون را وارد کرده و با ۵۰۰ 1 میلیون به اقتصاد آمریکا ضربه بزنیم. جانشین آیفون چیست؟ شایعات کره جنوبی سامسونگ مبنی بر اینکه ایالات متحده همیشه به سرعت علیه ایران تحریم کرده است یا ساخت چین است؟ بیایید در مورد تولید نسخه اصلی صحبت کنیم.

ممنوعیت واردات بازار آیفون در ایران عرضه را شوکه کرد. افرادی که قبلاً آیفون می خریدند و اکنون به بهانه های مختلف از این کار منع شده اند، احتمالا مجبور به خرید گوشی های سامسونگ می شوند. با گذشت زمان، افزایش قیمت در کل بازار موبایل ایران رخنه می‌کند بدون اینکه ذره‌ای سود وارد بازار شود. خبر بد هنوز تمام نشده است.

ممنوعیت واردات آیفون را نمی توان مقرون به صرفه دانست. از آنجایی که قرار است این بسته در بالای ۶۰۰ دلار ۳ دلار با دلار آزاد و بدون ارزش صادرات خشکبار وارد شود. این بدان معناست که بازرگانان محموله ها و ایمیل های خود را در خارج از کشور می فروشند و مجبور می شوند آنها را به نصف قیمت و با قیمتی بالاتر از واردکنندگان موبایل بفروشند. گوشی های تلفن همراهی که از این طریق وارد می شوند دارای ضمانت هستند و خریداران باید قیمت آن را بپردازند، اما دولت موظف نیست در شرایط سخت در زمینه واردات گوشی تلفن همراه تخصص داشته باشد و منابع دارویی یا کالاهای اساسی را تامین کند. آیفون بر محاسبات تمرکز خواهد کرد. این مشکل بسته حل شده است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم