بدون ماسک صورت، مجوز Covid-19 در بریتانیا مورد نیاز است زیرا دولت محدودیت‌های Omicron را لغو می‌کند


لندن: بیشتر محدودیت‌های کرونا از جمله استفاده از ماسک‌های صورت اجباری روز پنجشنبه پس از دریافت واکسن تقویت‌کننده واکسن توسط دولت بریتانیا باعث کاهش بیماری‌های جدی و بستری شدن در بیمارستان Covid-19 شد، در انگلیس برداشته شد.

از روز پنجشنبه، پوشاندن صورت دیگر توسط قانون در هیچ کجای انگلستان الزامی نیست و الزام قانونی برای مجوز کووید برای ورود به کلوپ های شبانه و سایر مکان های بزرگ لغو شده است.

دولت هفته گذشته توصیه خود را برای کار کردن از خانه و همچنین راهنمایی برای پوشش صورت در کلاس های درس کنار گذاشت.

اقدامات موسوم به “طرح B” در اوایل دسامبر برای جلوگیری از گسترش سریع نوع Omicron از خدمات بهداشتی بی‌نظیر و صرف زمان برای مردم برای تزریق واکسن تقویت‌کننده آن معرفی شد.

ساجد جاوید، وزیر بهداشت، گفت که عرضه واکسن، آزمایش و توسعه درمان‌های ضد ویروسی دولت ترکیبی از قوی‌ترین دفاع‌ها در اروپا را ایجاد می‌کند و امکان بازگشت محتاطانه به حالت عادی را فراهم می‌کند.

اما او افزود که “همانطور که ما یاد می گیریم با کووید زندگی کنیم، باید روشن باشیم که این ویروس از بین نمی رود.” در حالی که کاهش عفونت ها ادامه دارد، مقامات بهداشتی گفتند که Omicron در سراسر کشور، به ویژه در میان کودکان و افراد مسن، رایج است.

مقامات گفتند تقریباً 84 درصد از افراد بالای 12 سال در بریتانیا دوز دوم واکسن خود را تزریق کرده اند و از افراد واجد شرایط، 81 درصد واکسن تقویت کننده خود را دریافت کرده اند.

پذیرش در بیمارستان ها و تعداد افراد در بخش های مراقبت های ویژه ثابت یا کاهش یافته است و موارد روزانه از اوج بیش از 200000 مورد در روز در حوالی سال نو به زیر 100000 مورد در روزهای اخیر کاهش یافته است.

نخست وزیر بوریس جانسون هفته گذشته گفت که افزایش عفونت های Omicron “اکنون در سطح ملی به اوج خود رسیده است”.

با دور شدن دولت از اقدامات قانونی، برخی مغازه‌ها و اپراتورهای حمل‌ونقل عمومی می‌گویند که همچنان از مردم می‌خواهند که ماسک بزنند. صدیق خان، شهردار لندن گفت که پوشش صورت همچنان در اتوبوس ها و قطارهای متروی پایتخت ضروری خواهد بود.

الزام قانونی برای مبتلایان به قرنطینه شدن به مدت پنج روز کامل همچنان پابرجاست، اما جانسون گفت که این اقدام نیز به زودی پایان می‌یابد و با توصیه‌ها و راهنمایی‌هایی برای افراد مبتلا به احتیاط جایگزین می‌شود.

مقامات بهداشتی گفته‌اند که در حال برنامه‌ریزی یک استراتژی طولانی‌مدت پس از همه‌گیری هستند که کووید-19 را بیشتر شبیه آنفولانزا درمان می‌کند.

اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی که قوانین بهداشت عمومی خود را وضع می کنند، به طور مشابه محدودیت های ویروسی خود را کاهش داده اند.

تلویزیون زنده
تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم