با سقوط بازارهای سهام، بیت کوین به پایین ترین حد در 22 ماه گذشته سقوط کرد


دهلی نو: بیت کوین روز دوشنبه به پایین‌ترین سطح خود از ژوئیه 2021 سقوط کرد زیرا رکود بازارهای سهام همچنان به ارزهای دیجیتال آسیب می‌رساند که در حال حاضر مطابق با دارایی‌های به اصطلاح پرخطر مانند سهام فناوری معامله می‌شوند.

بیت کوین کمی قبل از ساعت 1100 GMT در پنجمین جلسه متوالی سقوط خود به 32763.16 دلار سقوط کرد.

این کریپتوکارنسی تا کنون در ماه می 13 درصد کاهش داشته است و از زمانی که در نوامبر سال گذشته به بالاترین سطح خود یعنی 69000 دلار رسید، بیش از نیمی از ارزش خود را از دست داده است.

مت دیب، مدیر عامل پلتفرم رمزنگاری Stack Funds مستقر در سنگاپور گفت: «من فکر می‌کنم همه چیز در کریپتو هنوز به عنوان دارایی ریسک طبقه‌بندی می‌شود، و مشابه آنچه در نزدک دیده‌ایم، اکثر ارزهای رمزنگاری در حال سقوط هستند.

Nasdaq سنگین فناوری هفته گذشته 1.5 درصد سقوط کرد و تا به امروز 22 درصد از دست داده است، زیرا چشم انداز تورم مداوم که فدرال رزرو ایالات متحده را مجبور به افزایش نرخ بهره علیرغم کاهش رشد کرده است، آسیب دیده است. معاملات آتی نزدک در روز دوشنبه 2.3 درصد کاهش یافت.

دیب گفت سایر عوامل کاهش در آخر هفته – بیت کوین در روز جمعه حدود 36000 دلار بسته شد – نقدینگی پایین بازار کریپتو در آخر هفته ها بود و همچنین ترس کوتاه مدت مبنی بر اینکه استیبل کوین الگوریتمی به نام Terra USD (UST) می تواند پیوند خود را از دست بدهد. به دلار

استیبل کوین ها توکن های دیجیتالی هستند که با سایر دارایی های سنتی، اغلب به دلار آمریکا متصل می شوند.

UST به دلیل روش جدید حفظ ارزش دلاری 1:1 خود و همچنین به دلیل اینکه بنیانگذاران آن برنامه‌هایی برای ایجاد ذخیره‌ای به ارزش 10 میلیارد دلار از بیت‌کوین برای حمایت از استیبل کوین تنظیم کرده‌اند، توسط جامعه کریپتو به دقت زیر نظر است. نوسانات در UST به طور بالقوه می تواند به بازارهای بیت کوین سرایت کند.

اتر، دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان، که زیربنای شبکه اتریوم است، روز دوشنبه به 2360 رسید که پایین‌ترین میزان از اواخر فوریه است.
تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم