بازار خودرو در انتظار

[ad_1]

در رفتن کارشناسان صنعت خودرو معتقدند در حالی که چشم کنونی بازار در انتظار مذاکره است، با توجه به اینکه قیمت دلار دستخوش نوسانات جزئی است، در بازار خودرو نیز طی یک روز دو میلیون دستگاه خودرو ارزان شده است. از طرفی در روز به همین میزان پول به قیمت اضافه می شود، بنابراین بازار در نوسان است و خرید و فروش بسیار پایین خواهد بود.

به گزارش فرارو، به گفته تحلیلگران، بزرگترین مشکل صنعت خودروسازی انحصار آن است و تا زمانی که شاهد یک صنعت خودروسازی رقابتی باشیم نمی توانیم منتظر بمانیم و در این شرایط است که با احیای برجام و ورود خودروسازان خارجی در حدی که بتواند این روند را تغییر دهد، باید دید که آیا خودروسازان خارجی می خواهند دوباره مانند سال گذشته به ایران بیایند یا خیر.

وی افزود: با توجه به فضایی که وجود دارد نمی توان رکود فعلی را برای قیمت خودرو متصور شد اما در صورت احیای چانه زنی بازار با شوک مواجه می شود اما با این حساب دلار سقوط می کند. ممکن است حتی در صورت احیای خودرو، در بازار و همچنین قیمت ها با شوک همراه با آنها مواجه شوند، اما دوباره پس از مدتی قیمت ها به جای خود باز می گردند.

تاثیر واردات آزادسازی و احیای بازار خودرولغو ممنوعیت واردات تنها بر بازار واردات اثر می گذارد
فربد زاوه کارشناس بازار خودرو به زودی با شما صحبت کنید و مطالب خوب را ادامه دهید در این بیانیه با اشاره به اینکه قیمت ها در بازار طی چند سال گذشته بسیار بالا بوده است، تصریح کرد: خودرو نیز مانند سایر کالاهای سرمایه ای با افزایش شدید تورم و متعاقب آن تورم مواجه بوده است. تورم در کشور وجود دارد و ساختارهای اقتصادی ضعیف است، نمی‌توان منتظر کاهش قیمت خودرو بود.

وی افزود: ممکن است با احیای مجدد برجام، شوکی به بازار وارد شود اما با توجه به اینکه شرایط اقتصادی کشور مسطح و تورم است، پس از مدتی قیمت ها دوباره به سر جای خود باز می گردند. از قدرت مردم برای خرید خودرو، بازار راکد شده و خرید و فروش خوب پیش نمی رود.

وی در پاسخ به این سوال که آزادسازی خودرو چه تاثیری بر بازار واردات و صادرات خودرو می تواند داشته باشد، گفت: این موضوع تاثیر زیادی بر واردات خودرو در بازار دارد، لوکس در معرض حباب های گران قیمت زیادی قرار دارد. اما اگر واردات خودرو در نهایت و پس از براکت های فراوان در سال آینده به طور کامل آزاد شود، شاهد تخلیه خودروهای حبابی گران قیمت خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه قیمت خودروهای وارداتی در چند سال اخیر بیش از 3 برابر افزایش یافته است، تصریح کرد: واردات خودرو ممنوع شده است، بنابراین اگر پس از کشمکش های فراوان در این زمینه، ممنوعیت واردات به طور کامل و کامل تحمل شود. همه خودروها، ممکن است مجبور باشید منتظر بمانید تا قیمت به طور متوسط ​​​​تعدیل شود و بازار همانطور که هست خواهد بود.

این کارشناس صنعت خودرو گفت: با این حال واردات تاثیر چندانی بر خودروهای تولیدی ندارد به همین دلیل خودروسازان داخلی بدون در نظر گرفتن قیمت قادر به کاهش قیمت تمام شده واردات نیستند و در سیاست های اقتصادی حاکمیت، کشور است. در حال بازسازی اساسی است، تا زمانی که با این سبک از سیاست های اقتصادی مواجه نباشیم، نمی توانیم شاهد ثبات در بازار خودرو باشیم.

زاویه با تاکید بر اینکه دولت باید مراقب بودجه باشد، خاطرنشان کرد: متأسفانه نهادهایی که کارکرد مشخص و دقیقی ندارند به دنبال منابع از بودجه هستند و برای جبران هزینه های دولت علیه دولت اقدام می کنند. بانک اعلام کرد که این موضوع به دلیل اعمال فشارهای تورمی بر اقتصاد کشور بوده و قیمت ها بالا می رود.

[ad_2]

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

تماس با ما