ایلان ماسک به نقض قانون هنگام خرید سهام توییتر متهم شد


سانفرانسیسکو: سرمایه‌گذاری عظیم الون ماسک در توییتر روز سه‌شنبه با شکایتی مبنی بر اینکه میلیاردر رنگارنگ به طور غیرقانونی افشای سهام خود در این شرکت رسانه‌های اجتماعی را به تأخیر انداخته تا بتواند سهام بیشتری را با قیمت‌های پایین‌تر خریداری کند، پیچیدگی جدیدی به خود گرفت.

شکایت در دادگاه فدرال نیویورک، ماسک را به نقض مهلت قانونی برای افشای جمع آوری سهام حداقل 5 درصد متهم می کند. در عوض، طبق این شکایت، ماسک موقعیت خود را در توییتر فاش نکرد تا زمانی که سهام خود را تقریباً دو برابر کرد و به بیش از 9 درصد رساند.

دعوی ادعا می‌کند که این استراتژی به سرمایه‌گذاران کمتر ثروتمندی که تقریباً دو هفته پیش سهام شرکت سانفرانسیسکو را فروختند، آسیب رسانده است.

پرونده های نظارتی ماسک نشان می دهد که او کمی بیش از 620000 سهم را به قیمت 36.83 دلار در تاریخ ژانویه خریداری کرده است. 31 و سپس به جمع آوری سهام بیشتر در تقریباً هر روز معاملاتی تا 1 آوریل ادامه داد. ماسک، که بیشتر به عنوان مدیر عامل شرکت خودروسازی الکتریکی تسلا شناخته می شود، 73.1 میلیون سهم توییتر را در آخرین شمارش روز دوشنبه در اختیار داشت. این نشان دهنده 9.1 درصد از سهام توییتر است.

در این دادخواست ادعا شده است که تا 14 مارس، سهام ماسک در توییتر به آستانه 5 درصد رسیده بود که او را ملزم می کرد تا 24 مارس دارایی های خود را تحت قانون اوراق بهادار ایالات متحده به طور عمومی افشا کند. ماسک تا 4 آوریل افشای لازم را انجام نداد.

این افشاگری باعث شد که سهام توییتر از اول آوریل 27 درصد افزایش یابد و تا پایان معاملات 4 آوریل به نزدیک به 50 دلار برسد و سرمایه‌گذارانی که سهام خود را قبل از تأخیر نادرست افشای ماسک فروخته بودند، از شانس دستیابی به سود قابل توجه محروم شود. از طرف یک سرمایه گذار به نام مارک بین راسلا. در همین حال، ماسک توانست به خرید سهامی که با قیمت‌های 37.69 تا 40.96 دلار معامله می‌شد، ادامه دهد.

این دعوی به دنبال آن است که به عنوان یک دعوای دسته جمعی به نمایندگی از سهامداران توییتر که سهام خود را بین 24 مارس تا 4 آوریل فروخته اند، تایید شود، روندی که ممکن است یک سال یا بیشتر طول بکشد.

ماسک حدود 2.6 میلیارد دلار روی سهام توییتر خرج کرد، یعنی کسری از ثروت تخمینی 265 میلیاردی او که بزرگترین ثروت فردی در جهان است. در یک پرونده نظارتی در روز دوشنبه، ماسک فاش کرد که ممکن است پس از عقب نشینی از توافقی که هفته گذشته برای پیوستن به هیئت مدیره توییتر حاصل شد، سهام خود را افزایش دهد.

جیکوب واکر، یکی از وکلایی که علیه ماسک شکایت کرد، به آسوشیتدپرس گفت که با کمیسیون بورس و اوراق بهادار در مورد تخلفات ادعایی ماسک در مورد افشای سهام خود در توییتر تماسی نگرفته است. واکر گفت: “فکر می کنم SEC به خوبی از کاری که او انجام داده آگاه است. سخنگوی SEC از اظهار نظر خودداری کرد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار و ماسک از سال 2018 که ماسک و تسلا با پرداخت 40 میلیون دلار جریمه برای رفع اتهامات استفاده از حساب توییتر خود برای گمراه کردن سرمایه‌گذاران در مورد خرید احتمالی شرکت خودروهای الکتریکی که هرگز محقق نشد، توافق کردند، در دادگاه با هم درگیر شدند. به عنوان بخشی از آن قرارداد، ماسک قرار بود برای توییت‌هایش درباره اطلاعاتی که می‌تواند بر قیمت سهام تسلا تأثیر بگذارد، تأیید قانونی بگیرد، قانونی که تنظیم‌کننده‌ها ادعا می‌کنند که او گهگاه از آن تخلف کرده است و اکنون استدلال می‌کند که به‌طور ناعادلانه او را خفه می‌کند.

ماسک بلافاصله به درخواست ارسال نظر در توییتر پاسخ نداد، جایی که او اغلب نظرات و افکار خود را به اشتراک می گذارد. الکس اسپیرو، وکیل نیویورکی که وکالت ماسک در مناقشه جاری خود با SEC را بر عهده دارد، نیز فوراً به پرس و جو در این زمینه پاسخ نداد.

تلویزیون زندهOlive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorial