انتصاب معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگرانمعاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران طی حکمی سیدمحمدصادق هاشمی را به سمت معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران منصوب کردند.

بر اساس این گزارش، متن حکم دکتر سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی به شرح زیر است:

آقای سید محمدصادق هاشمی
سلام

نظر به تعهد و تجارب ارزنده جناب عالی، این حکم با عنوان «معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران» به تصویب می رسد.

منتظریم با استعانت از خداوند متعال و تعالی همه ظرفیت های موجود در بنیاد و جامعه ایثار ارزشمند و همچنین همکاری و همدلی همکاران خدمتگزار در جهت دهی به توسعه موثر فرآیند با رعایت الزامات گام دوم. سرفصل انقلاب اسلامی، اقدامات حمایتی و زمینه ساز تحقق نظام کلی سیاست در امور ترویج و تحکیم فرهنگ ایثار و جهاد و تامین امور ایثارگری را در چهار اولویت زیر ارائه می کند:

• ترویج و تحکیم فرهنگ ایثار، جهاد، شهادت و تفکر بسیجی در جامعه و نهادینه سازی آن در اندیشه، اعتقاد، خاستگاه و رفتار مردم و مسئولان با مشارکت دستگاه ها و آحاد نظام و اقشار مختلف اجتماعی در اجرای سیاست های مرتبط

• احترام و تکریم ایثارگران و احترام به کرامت و حقوق والای مردم و کشور و نقش آنان در انقلاب اسلامی، سنت ها و دفاع مقدس و امنیت ملی.

• حفظ و تحول جایگاه اجتماعی، عزت، خودباوری، اقتدار و ایثار جامعه با تعیین نقش عظیم و ممتاز آنان در انقلاب اسلامی و مبانی دفاع مقدس.

• گسترش مراکز، توانمندی ها و فناوری های علمی، آموزشی و ظرفیت سازی و تامین تجهیزات و آموزش ها به منظور حضور فعال و موثر در عرصه های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و اداری.

• گسترش و ترویج ورزش های موزون به منظور حفظ، حفظ و ارتقای سلامت، جسم، روان و نشاط افراد ایثارگر با تاکید بر پیگیری ورزش قهرمانی.

مستند و تجلیل از ایثارگران با اولویت والدین شهدا، یاران معزز شهدا، جانبازان و آزادگان سرافراز

• حمایت از تولید آثار ارزشمند فرهنگی و هنری در راستای نشر فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت در جامعه.

مشارکت فعال فعال در توسعه کمک های عملیاتی و پایدار پایدار

• گسترش کمی و کیفی صنایع فرهنگی، ایثار، جهاد و شهادت.

«ترویج شاخص‌های شهدا، مناطق جنگی، یادگاری‌ها، نمایشگاه‌ها، گلزارهای شهدا، پارک‌ها و موزه‌ها به عنوان مناطق زیارتی، فرهنگی و گردشگری»

«تعریفی جدید و جامع از ایثار و ایثار و جستجو در راستای معرفی گرایش ها و راه های ایثار در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی».

«شکل‌هایی در جنبش‌های احیاگر و مترقی اجتماعی در پاسخ به شبهات در عرصه ایثار، جهاد و شهادت».

«قانون فرهنگی مرتبط با حوزه شهادت و ایثار به منظور شناخت فقدان قوانین فرهنگی مرتبط با حوزه ایثار، جهاد و شهادت»

تبیین نقش ایثارگران برجسته در انقلاب اسلامی و سنت ها و یادگارهای دفاع مقدس، دفاع از حرم، مدافعان امنیت و امان

افزایش توان گفتمان نرم و گسترده جغرافیایی ایثار، جهاد و شهادت با گسترش همکاری با سازمان های منطقه ای و بین المللی.

امید است با کمک الطاف الهی بتوانید ضمن هماهنگی و تعامل با هنرجویان و مربیان از ظرفیت تمامی دستگاه های اجرایی برای تحقق اهداف بنیاد استفاده نمایید.

در پیشگاه خداوند متعال در نهایت به وظایف شما رسیدگی خواهیم کرد.

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم