امام جمعه و مسابقه فوتبالتیم ملی ایران تنها چند هفته مانده به پایان این مسابقات و پس از پیروزی یک گل مقابل ایران در مقدماتی جام جهانی، جواز حضور در جام جهانی 2022 را کسب کرد.

به گزارش شرق، کمپین ایران برای حضور در جام جهانی قطر با واکنش های زیادی از سوی چهره های ورزشی و سیاسی ایران مواجه شده است که همگی حضور ایران در عرصه جهانی را مثبت ارزیابی کرده اند. اهمیت این صعود به حدی بود که یکی دو امام جمعه از شهرهای مختلف ایران نیز پاسخ دادند و در خطبه های نماز جمعه به آن اشاره کردند. البته گاهی اوقات یکی دو کلمه بیشتر از بقیه مورد توجه قرار می گیرد.

یکی از این چهره ها آیت الله سید حسن عاملی امام جمعه اردبیل بود که روز جمعه با بیان سخنان پیچیده ای پیروزی تیم ملی فوتبال ایران برابر عراق و رسیدن به جام جهانی 2022 را که برای ورزشکاران آسان نبود، تبریک گفت. هضم وی گفت: موفقیت تیم ملی فوتبال در جام جهانی 2022 را به ملت بزرگ و بازیکنان عزیز ایران تبریک می گوییم و برای آنها آرزوی موفقیت روز افزون داریم. حفظ غرور مقدس ملت و خرسندی مضاعف ملت عزیزمان به ویژه جوانان و برافراشتن پرچم مقدس جمهوری اسلامی در مجامع بین المللی سه مقصد بزرگ و سه سرمایه بزرگ ملی است. امپراتوری رسانه ای دشمن با تمام توان خود را آماده کرد تا ایران را به اقتصاد کشور پیوند بزند تا در این دیدار ایران را شکست داده و از جام جهانی حذف شود و فشار مضاعفی بر میز ایران در مذاکرات هسته ای وارد کند. اما به طرز مسخره ای صفرا افزایش یافت. به همین دلیل باید از بازیکنان باتجربه و حماسی تیم ملی تشکر و قدردانی کرد.

اینکه امام جمعه اردبیل بر پیروزی فوتبال تاکید کرد و به مزیت های برتری در مسابقات ورزشی به ویژه فوتبال اشاره کرد، اتفاق خوبی است. با این حال، اگر ایران در دیدار مقابل عراق پیروز نمی شد، چند بازی دیگر برای تثبیت حضورش در جام جهانی باقی می ماند و این بازی چندان خطرناک به نظر نمی رسید، اما آن قسمت از صحبت ها واضح بود. , ابهام قابل توجه. اگرچه این امر بعید به نظر می رسد، زیرا باید اذعان کرد که نقش ائمه جمعه فراتر از گفتارهایی است که برای نمازگزاران ارائه می شود، این بخش از گفتار وی را نیز می توان واقعی توصیف کرد.

حال به نقل از همین مطلب، بد نیست که سید حسن عاملی به سخنان خود ایمان راسخ داشته باشد و اهمیت تعالی فوتبال و ورزش در این گونه مسابقات را یادآور شده و به سایر ائمه جمعه نیز تاکید داشته باشد که راهی وجود دارد. فوتبال را بهبود بخشد ایران هم در زمین و هم در صحنه بهتر و بازتر خواهد بود. یک مثال معمول می تواند کمک به او در حضور “غیر منتخب” زنان برای ورود به ورزشگاه برای تماشای یک مسابقه فوتبال باشد. از سوی دیگر او می تواند به دیگر ائمه جمعه این اطمینان را بدهد که با ورود بانوان به ورزشگاه، نه تنها اتفاقات و فعالیت های حرام رخ خواهد داد، بلکه تهدید فیفا که هر بار بدنه فوتبال ایران را می لرزاند.

آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد علاوه بر جلب توجه امام جمعه اردبیل به صعود ایران به جام جهانی، به این رقابت ها نیز اشاره کرد و از منظرهای دیگری نیز به این موضوع پرداخت که از قضا حساسیت آنها را بیشتر می کند. . علم الهدی که پیش از این از مسئولان خواسته بود وضعیت ورود زنان به ورزشگاه را تغییر دهند تا بتوانند بازی را از نزدیک تماشا کنند، از عدم اطمینان خاطر تماشاگران زن در بازی با عراق گلایه کرد. او پیشتر ضمن تبریک پیروزی روز جمعه به ملی گرایان گفته بود که نباید از تحریکات زنان توسط یک “شرور” سوء استفاده شود.

ایران و حضورشان در جام جهانی گفت: در این بازی حضور بانوان در ورزشگاه برای تماشای فوتبال چندان امن نبود، جایگاه بانوان در ورزشگاه باید به گونه ای باشد که احساسات آنها در جایی منعکس نشود و متاسفانه نشد برنامه را طوری برنامه ریزی کنید که «هندسه دینی» رعایت شود؛ «زیرا درخواست رهبر معظم انقلاب و دستور ولی امر مسلمین است».

الهلدی از یک سو از عدم اعمال «هندسه دینی» برای ورود زنان به استادیوم گلایه کرد و از سوی دیگر از جامعه مدرسین حوزه علمیه قوم نامه ای به ابراهیم رئیسی رئیس جمهور نوشت و از اجازه ورود زنان به ورزشگاه شکایت کرد. استادیوم ورزشگاه، به نظر می رسد وضعیت دوباره در حال تغییر است. ورود زنان به ورزشگاه را چه به صورت انتخابی و چه غیر انتخابی دشوار کنید. شاید اولین واکنش به این انتقاد عدم تماشای بازی ایران و امارات باشد که قرار است روز سه شنبه برگزار شود.

دیدار روز گذشته ایران و امارات بدون تماشاگر در جلسه ستاد ملی مقابل کرونا به دلیل افزایش عصبانیت کرونا تایید شد. این اتفاق در شرایطی رخ داد که حداقل تا کنون سایر مراسم‌های فرهنگی و مذهبی همچنان بدون محدودیت‌های کرونری برگزار می‌شد. همچنین قبل از بازی ایران و عراق تمامی فعالیت ها با قدرت انجام شد و تنها تماشاگران فوتبال به بهانه شیوع ویروس کرونا اجازه حضور در ورزشگاه روباز را نداشتند.

از همه مهمتر فیفا با فدراسیون فوتبال ایران به توافق رسیده است که از این پس تمامی بازی های لیگ ایران علاوه بر بازی های ملی باید با حضور تماشاگران زن برگزار شود. این یکی از اتفاقاتی است که هنوز هیچ راه حلی برای آن اندیشیده نشده و تنها اهالی فدراسیون فوتبال ابراز نگرانی کرده اند که اگر موضوع ورود بانوان به ورزشگاه حل نشود، می تواند عواقب سنگینی برای فوتبال ایران داشته باشد.

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channel