افشای اختلاس 3 میلیون دلاری در جهاد کشاورزی

[ad_1]

نماینده مردم وسط مجلس گفت: آقای رئیس جمهور بالاخره این فساد با این حجم عظیم به پایان می رسد یا خیر؟ آیا سیستم های اداری، اقتصادی، بانکی و گمرکی ما باید تا حد امکان کارآمد و سوء استفاده کننده باشد؟ اگر در دولت شما این گنجینه های غذا و اخبار تمام نمی شود، پس تا کی دوام خواهد داشت؟

سید مرتضی حسینی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در نطق خود به ایلنا با تاکید بر اینکه در دولت سیزدهم مبارزه جدی با مفاسد اقتصادی وجود دارد، گفت: ایشان در مفاسد اقتصادی و مفاسد جدی دست داشتند.

آخرین رئیس سازمان حسابرسی به رسانه ها گفت: یکی از سازمان های وابسته به وزارت جهاد کشاورزی مجوز واردات 3 میلیون تن گندم معمولی، جو، جو و … را به یک شرکت خصوصی داده و آن شرکت خصوصی بدون این سازمان ها واردات می کند، آنها را در گمرک نقل می کند. ، منظورم از ثبت عکس به اصطلاح این است که این اقدام به این معناست که واردکننده این کالا را وارد کرده است در حالی که کالا اصلا وارد نشده است!

وزارت زراعت، آبیاری و مالداری (MAIL) امیدوار است که این شرکت کالاهایی را که هنوز وارد بازار نشده است، ثبت کند و تعدادی از انجمن های زراعتی، کشاورزان و کارخانه ها، کالاها و پرندگان موجود در کالا را ثبت و پرداخت کنند. پول را اگر بخرند تحویل داده می شود. در مجموع حدود 1 میلیارد تومان از حساب این شخص و شرکت کم شده است بدون اینکه هیچ یک از این موسسات به آنها واگذار شود! و حالا مشخص است که هیچ نهادی وارد نشده است!

وی ادامه داد: جالب است که وزارت جهاد کشاورزی به بانک مرکزی مکاتبه کرده و درخواست صدور ۷۳۰۵ میلیون برای این شرکت را دارد و همچنین در این نامه بدون این موسسه دائمی به صراحت اعلام شده که این موسسه تاسیس شده است. “! بر اساس گزارش رئیس سازمان حسابرسی، ارزش این شرکت یک میلیون تومان است.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی افزود: اکنون با آقای رئیس صحبت می کنیم که ایشان را فردی پاک و دلسوز می دانیم. ما واقعاً انتظار نداشتیم که این حجم از سوء استفاده ها و تخلفات زیر نظر دولت اتفاق بیفتد. یعنی به نظر شما این رسوایی بزرگ و این حجم از آبروریزی و خودباوری که از این فساد اداری و اقتصادی در بدنه نظام اداری ایجاد شده، ممکن است بیشتر از فسادی باشد که آن را از بین برده است.

نماینده مردم خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای رئیس جمهور آیا این فساد با این حجم عظیم بالاخره به پایان می رسد یا خیر؟ آیا سیستم های اداری، اقتصادی، بانکی و گمرکی ما باید تا حد امکان کارآمد و سوء استفاده کننده باشد؟ پس آخرین باری که این اختلاس و اختلاس با هم جمع می شود کی است؟ پایان این اختلاس ها چیست؟ اگر در دولت شما این گنجینه های غذا و اخبار تمام نمی شود، پس تا کی دوام خواهد داشت؟

وی افزود: به هر حال منتظریم دولت این شرکت ها، شرکت های خانوادگی و شرکت های رانتی را دور هم جمع کند و ظلمی که در اقتصاد و اعتماد مردم و بیت المال می شود را تحمل کند. “

حسینی با اشاره به نقشی که دولت می تواند در مبارزه با فساد به عنوان نقشی اساسی و تعیین کننده ایفا کند، خاطرنشان کرد: باید تمام اموری را که بر عهده ماست (به استثنای مواردی که قوه قضائیه و قوه قضائیه در آن دخیل هستند) پاکسازی کنیم. می گوید باید فساد را ببخشید و فکر نمی کنید قضیه اینقدر درست است، اما حالا خود رئیس جمهور باید با آن برخورد کند.

وی افزود: حدود 7 تا 8 ماه پیش در جلساتی که با نمایندگان استان و رئیس جمهور در حضور رئیس جمهور داشتیم، گفتم که جهاد واقعی و جهاد کبیر امروز سخت تر و پیچیده تر است. ما با فساد اقتصادی مبارزه می کنیم، بیت المال را مجازات می کنیم و با چنین فعالیت هایی سرکوب می کنیم و بیت المال را غارت می کنیم.

حسینی گفت: این رسوایی بزرگ واقعاً زیبایی رئیس دولت نیست و ما می خواهیم این پرونده را پیگیری کنیم. در این سوء استفاده بزرگ، برخی جرایم رایج از جمله گمرکی، اداری، اقتصادی و بانکی مورد توافق قرار گرفته است.

[ad_2]

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

تماس با ما