استفاده پوتین از بحران اوکراین برای تحقیر و خالی کردن جیب بایدن


استفاده پوتین از بحران اوکراین برای تحقیر و خالی کردن جیب غرب و بایدندر رفتن کلودیا رز 3 نویسنده و روزنامه نگار آمریکایی. ستون نویس سابق از وال استریت ژورنال بود و اکنون برای فوربس می نویسد. نهایی و با تمرکز بر کره شمالی، ایران، سازمان ملل و با تاکید بر حذف کشتی های تجاری و فراریان از تحریم ها. و در سال 9 پس از میلاد به دلیل گزارش های خود از تظاهرات در میدان تیان آن من. او در سال 9 پس از میلاد داستان کامل اردوگاه های کار اجباری کره شمالی را منتشر کرد. پایداری منتقدان کارکرد دائمی سازمان ملل متحد بوده است. او همچنین فاش کرد که فساد پشت برنامه نفتی سازمان ملل است. وی تصریح کرد که سازمان ملل در آن زمان ۲۱۳ میلیارد رشوه به عنوان رشوه و مالیات به صدام حسین و اطرافیانش به عراقی ها پرداخت کرده است. برای این گزارش پژوهشی، جایزه «گواهی سال» برای برتری در روزنامه‌نگاری به اریک براندل و این جایزه به «قلم قدرتمند» از مرکز «سیاست‌های امنیتی» اهدا شد.


طبق گزارشات فرارو به نقل از نیویورک سن، با این حال، بایدن به پوتین هشدار می دهد که حمله به اوکراین می تواند منجر به تحریم های شدید در روزهای آینده پس از حمله به دیکتاتوری روسیه شود. حرکت بعدی پوتین، هر چه که باشد، ارزش ارزیابی و محاسبه را دارد.

بایدن اما هیچ تحریم جدی علیه پوتین به دلیل تهدید اوکراین از طریق زمین و دریا اعمال نکرد. حزب حاکم روسیه به تازگی نیرویی از کشتی های جنگی خود را در امتداد سواحل اوکراین و بیش از 3000 سرباز را در امتداد مرز زمینی خود مستقر کرده است. در ماه آوریل، او اوکراین را تهدید کرد که با نیروی کمتری حمله خواهد کرد، اما مجبور به پرداخت بهای آن نشد.

آنچه پوتین از آزمایش های قبلی خود آموخته است این است که می تواند تهدید به مجازات جدی بدون درگیری کند. او تاکنون نیروها را به خانه فرستاده است، اما در هر مرحله از تصمیم برای ادامه کارزار، با آخرین بحران، روسیه تمرینات آموزشی مفیدی را برای ارتش فراهم کرده است.

در حالی که پوتین خود را برای خلع سلاح آمریکا آماده می کرد، ایالات متحده از مذاکره خودداری کرد و مقامات ارشد آمریکایی این موضوع را مطرح کردند و گفتند پوتین از کشور فرار کرده و در حال فرار است. این بدان معنا نیست که پوتین در بلاتکلیفی است. نکته مهم این است که پوتین در ایجاد بحران هایی که بتواند از عهده آن برآید تخصص دارد و به همین دلیل آخرین بحران را در اوکراین ایجاد کرد.

پوتین تمایل خود را برای احیای امپراتوری روسیه پنهان نمی کند. او در سال 7 پس از میلاد به گرجستان حمله کرد. او اکنون کشوری شیفته است زیرا بلاروس را در کنار خود دارد. پوتین در سال 2000 کریمه را تصرف کرد و اخیراً در امور داخلی قزاقستان مداخله کرده است. او سال ها را صرف مبارزه با جدایی طلبان در شرق اوکراین با دولت مرکزی کرده است. اگر او هنوز تصمیم خود را در مورد اوکراین نگیرد، ممکن است فقط زمان را بگذراند تا واکنش آمریکا را تضعیف کند.

تهدید بایدن بر اساس خط لوله تنگه هرمز (که گاز را از آلمان به روسیه می آورد) در صورت حمله روسیه به اوکراین است. در عین حال، تهدید زمان زمانی مؤثر بود که خود بایدن مانند سال گذشته پیشرفت نکرد.

واقعیت این است که اگر پوتین با عواقب نابودی و تیرگی قریب الوقوع مواجه نمی شد، محاصره و دیپلماسی مضحک بود. مقامات ارشد آمریکایی خود را چنین و چنان می دانند. بایدن درباره پوتین دیدگاه های مجازی دارد. فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه، وزیر امور خارجه بریتانیا و آنگلا مرکل صدراعظم آلمان برای گفتگو با پوتین به مسکو سفر کردند. آقای پوتین هیچ امتیاز یا پیشنهادی نداده است، مگر در مورد این موضوع، مانند اینکه آیا کسی می تواند به ناتو بپیوندد یا ناتو می تواند موشک ها و نیروها را به غرب مستقر کند و ناتو تسلیم خواهد شد.

خود پوتین برای تقویت همکاری با شی جین پینگ، رهبر حزب کمونیست چین، سفری عالی به پکن داشته است.

پوتین برای شرکت در المپیک زمستانی به عنوان مهمان افتخاری به پکن سفر کرد. پوتین و شی بیانیه هایی از پکن منتشر کردند. پس از آن، سخنگوی پنتاگون گفت: شواهد قطعی وجود دارد مبنی بر اینکه چین تصمیم گرفته است از موضع خود در مورد آنچه روسیه در اروپا انجام می دهد صرف نظر کند و روسیه را کنار بگذارد. اگر چین قصد اشغال تایوان را داشته باشد، بدون شک می تواند منتظر دوستی مشابه با پوتین باشد.

رفتار و رفتار – پوتین در آستانه اعلام نظم نوین جهانی است که در آن چین و روسیه ابرقدرت هستند. این بیانیه که توسط کرملین به انگلیسی ترجمه و در ایالات متحده با عنوان «بازیگر زوال جهان» منتشر شد، اشاره می کند که

بشریت در حال گسترش و پیشرفت است. این بیانیه سزاوار رد و تکذیب رئیس جمهور ایالات متحده است. خودتان را محدود نکنید. در اوایل این هفته، پوتین تهدید کرد که سفارت را تعطیل خواهد کرد و کارکنان آن را به مرز نزدیک به سرزمین اصلی منتقل خواهد کرد. این دومین بار در هفت ماه گذشته است که یک سفارت را در صورت وجود تهدید تعطیل می کنیم. ما برای اولین بار در افغانستان تسلیم شدیم و سفارت های خود را بستیم. تعطیلات دیپلماتیک در کیف مبتنی بر تضمین های بایدن است که ایالات متحده در موضع خود در قبال اوکراین تجدید نظر خواهد کرد. این برای ما تحقیر کننده است. پوتین به جهان پیام داده است که او تنها طالبانی نیست که می تواند ایالات متحده را مجبور به خروج کند.

آنچه پوتین آموخته است این است که اگر او به اوکراین حمله کند، مجبور نیست مراقب نیروهای آمریکایی باشد، زیرا آمریکایی ها آنجا نیستند. بایدن در بیانیه ای گفت که اگر روسیه با حمایت لجستیکی موافقت نکند، آمریکا هیچ نیرویی را به جنگ روسیه در اوکراین اعزام نخواهد کرد. اینها هدیه های بایدن به پوتین است. اگر بایدن ابهام را در این زمینه حفظ می کرد، کرملین هم همین اهرم را برای کاهش اهرم داشت.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم