استخراج مواد معدنی در فضا


در رفتن به همین ترتیب، زمین، اجرام سیاره ای مانند ماه، مریخ، سیارات و سیارات منابع ارزشمند منابع قابل توجهی هستند. این موضوع مورد توجه محققان و صنعت گران قرار گرفته است که امیدوارند بتوانند از این منابع برای حمایت از استخراج فضا از اقتصاد استفاده کنند.

بر اساس این گزارش، فرارو به هیچ صنعت معدنی در خارج از کره زمین اجازه فعالیت کوچک را نخواهد داد. ببینیم با چه موانعی روبروست.

با توجه به استخراج مواد معدنی فرازمینی از زمین، می توان تصور کرد که موادی را از اجسام مختلف در فضا استخراج کرده و به زمین بازگرداند. اما بعید است که این اولین مدل تجاری پایدار باشد.

در عین حال، ناسا پیشنهاد کرده است که اگر بخواهیم شرایط حضور دائمی انسان در ماه را فراهم کنیم، به فضانوردانی برای زندگی در آن نیاز داریم. منابعی مانند آب به تنهایی فقط قابل بازیابی هستند.

در عین حال تامین منابع از زمین بسیار گران است. به میزان یک کیلوگرم در سال در سال 9 قبل از میلاد، گردش زمین در زیر و بالای سطح در یا بالای ماه قمری با 5 دلار استرالیا همراه بوده است. احتمالاً مواد استخراج شده در فضا نیز برای صرفه جویی در هزینه استفاده می شود.

تحمل مواد مورد نیاز در محل به عنوان «استفاده از منابع» تلقی می شود. این می تواند شامل هر چیزی باشد که از استخراج یخ برای جمع آوری گرد و غبار برای سازه های ساختمانی استخراج می شود. ناسا در حال حاضر در حال بررسی امکان ساخت سازه در یک ماه با استفاده از تکنیک چاپ سه بعدی است. به همین ترتیب، استخراج مواد معدنی در فضا می تواند مدیریت ماهواره را متحول کند. روشی که می توان استفاده کرد این است که سیکل قاعدگی بعد از 3 تا 4 سال که سوخت کاملاً تمام شد از مدار خارج می شود.

یکی از اهداف والای شرکت های هوافضا مانند Orbit Fab، نوعی ماهواره است که می توان از آن برای جمع آوری و تامین سوخت در فضا استفاده کرد. حتی برای مدارهای زمین زیر، انرژی لازم برای رسیدن به آن کمتر از انرژی لازم برای رسیدن به آن از زمین است.

چه منابعی در دسترس است؟

وقتی صحبت از فرصت‌های استخراج به میان می‌آید، منابع کمی وجود دارند که هم فراوان و هم ارزشمند باشند. بیشتر سیارات حاوی نیکل، طلا و فلزات در گروه پلاتین هستند که می توانند برای ساخت و ساز، الکترونیک و الکترونیک استفاده شوند.

درپوش ماه (سنگ و غبار) (لایه ای از خاکستری ظریف روی سطح ماه متشکل از مواد تکه تکه و کمی فشرده است که تصور می شود اثر خود را بر روی شهاب سنگ های مکرر روی سطح ماه ایجاد کرده است) حاوی هلیوم-1. اگر تقارن هسته پایدار و گسترده باشد، می توان آن را به منبعی ارزشمند در آینده تبدیل کرد. شرکت انگلیسی متالیز ماموریت خود را برای استخراج اکسیژن از پوسته ماه گسترش داده است.

انتظار برای تشکیل یخ در سطح ماه همیشه نزدیک قطب های سایه دار نزدیک قطب ها است. به طور مشابه، حدس و گمان هایی مبنی بر وجود یخ، سیارات و سیارات در سطح مریخ مطرح شده است. از این یخ می توان برای حمایت از حیات یا تجزیه به اکسیژن و هیدروژن و به عنوان پیش ساز استفاده کرد.

استخراج در فضا چگونه انجام می شود؟

برخی از پیشنهادات برای استخراج مشابه استخراج در زمین است. به عنوان مثال، می‌توانیم یک ماه قمری را با یک مکانیک جداگانه یا یک سیاره با استفاده از یک تونل حفاری استخراج کنیم.

پیشنهادات دیگر ناآشنا هستند، مانند استفاده از پمپ خلاء برای کشیدن سنگ تراشی به سمت لوله (که عملکرد محدودی در پوسته زمین دارد). محققان دانشگاه نیو ساوت ولز سیدنی و دانشگاه ملی استرالیا استفاده از Beaumont را پیشنهاد می کنند. به این ترتیب باکتری های وارد شده به کره زمین، ماده معدنی خاصی را مصرف کرده و گازی تولید می کنند که توسط متخصص قابل جذب و ذخیره است.

چالش های پیش روی استخراج معدن در فضا چیست؟

چالش ها فنی و اقتصادی هستند. هزینه های مربوط به شروع استخراج از زمین به این معنی است که تجهیزات استخراج در فضا گران است. عملیات معدن باید تا حد امکان سبک باشد تا بتوان ساکنان را نجات داد یا حتی ممکن است. علاوه بر این، هر چیزی دورتر از زمین به حداکثر طول خود می رسد. 5 دقیقه تاخیر در ارسال فرمان به مریخ برای موفقیت آمیز بودن وجود دارد. ماه فقط 1.5 ثانیه تاخیر برای ارتباط دارد و امکان دور شدن از استخراج وجود دارد.

سیارات ارتباط نزدیکی با مدارهای زمین دارند و در مدت یک ماه با فاصله ای قابل مقایسه از خشکی عبور می کنند. نامزدهای ایده ایده برای استخراج هستند، زیرا باید با انرژی کمتری برسند و برگردند. با توجه به فعالیت‌های اضافی انسان مانند نیاز به حمایت حیاتی، پرهیز از تشعشعات و استخراج خارجی، استخراج مواد معدنی از زمین باید عمدتاً به صورت خودکار یا از راه دور انجام شود.

با این حال، داشتن یکی از آنها هنوز از توان یک فرد معمولی خارج است. قبل از استخراج سیارات، تجهیزات و فناوری رباتیک باید بهبود یابد. در حالی که این فضاپیما چندین بار بر فراز سیارات پرواز کرد و حتی نمونه هایی که در طی ماموریت های هایابوسا 3 و 2 در استرالیای جنوبی در طول ماموریت ها بازیابی شدند، میزان موفقیتی که ما برای سیارات و بقیه فضاپیما داریم، خیره کننده است. در سال 9 پس از میلاد، فروگر با یک فروید ناموفق در رفاقت فرو رفت.

چالش دیگر ملاحظات زیست محیطی است که وجود دارد. استخراج مواد معدنی در فضا ممکن است به کاهش میزان استخراج مورد نیاز زمین کمک کند، اما ممکن است استخراج از سطح زمین کمتر و بیشتر از سطح تپه ها نباشد یا منابع از زمین خارج شوند. و استفاده کرد.

اگرچه تجمع منابع در فضا به معنای عدم وجود لایه هایی از زمین امکان پذیر است، اما به ناچار با رشد اقتصاد فضا، لایه های احتمالی لایه های بیشتری رخ می دهد. سپس این سوال مطرح می‌شود که آیا تکنیک‌های استخراج پیشنهادی حتی در محیط‌های هوافضا نیز کار می‌کنند؟

اجسام سیارات مختلف دارای خواص متفاوت، محیط گرانشی، زمین شناسی و الکترواستاتیکی هستند (مثلاً ممکن است ذرات خورشیدی دارای بار الکتریکی باشند). تأثیر این شرایط بر عملیات خارج از زمین هنوز به شدت ناشناخته است.

متاسفانه، این مورد نیست

در حالی که هنوز اولین گام ها در استخراج مواد معدنی در فضا برداشته می شود، تعدادی از شرکت ها در حال گسترش فناوری های استخراج از فضا، اکتشاف منابع فضایی و اجرای پروژه های فضایی دیگر هستند.

شرکت معدنی هوافضای کانادا در حال حاضر زیرساخت های خود را برای پشتیبانی از حیات در فضا، از جمله ژنراتورهای اکسیژن و سایر ماشین آلات، گسترش می دهد.

این شرکت آمریکایی خارج از جهان در حال حاضر در حال توسعه ربات های صنعتی برای کار بر روی زمین، ماه، سیارات و مریخ است و همچنین به دنبال ایجاد یک شرکت اکتشاف فضایی برای بازاریابی منابع فضایی است.

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channel