از چند دستگاه هوشمند جاسوسی می کنیم؟در رفتن آیا وقتی کسی می گوید که در حال تماشای شماست، اما بعد برمی گردد و چیز غیرعادی می بیند، هنوز احساس خزندگان می کنید؟ واقعیت این است که کیف مکانی برای زندگی است، این حس بسیار واقعی تر از چیزی است که شما تصور می کنید. هر روز میلیاردها چیز وجود دارد که به شما احساس می کند. ظاهر بسیار معمولی دارند، همه جا هستند، داخل تلویزیون، یخچال، ساعت، ماشین و دفتر کار. بیشتر چیزهایی که تصور می کنید در مورد شما هستند و بدتر از این هستند که این اطلاعات را از طریق اینترنت منتقل می کنند.

طبق گزارشات فرارو، در سال سوم، برنامه ها و خدمات مفیدی که توسط خردمندان ارائه شد، می توانست به یک انقلاب بزرگ منجر شود، اما در آن زمان هیچ کس عواقب این انقلاب را تصور نمی کرد. با گسترش اتصالات اینترنتی به لوازم خانگی، موسسات و شهرها، دانشمندان اکنون بیش از هر زمان دیگری از خطرات ناشی از قرار گرفتن در معرض حریم خصوصی آگاه هستند. زندگی بیش از هر زمان دیگری به دستگاه های هوشمند متصل به اینترنت متصل است و در حال حاضر ما بدون این دستگاه ها زندگی عادی داریم.

اینترنت اشیا

در سال‌های اخیر، لوازم خانگی، ماشین‌ها و حتی خانه‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که زندگی را آسان‌تر کنند و بسیاری از کارهای روزمره که قبلاً به تنهایی انجام می‌دادیم، به‌طور خودکار انجام می‌شود. هنگام ورود و خروج از اتاق، چراغ ها را روشن کنید، چراغ ها را روشن و خاموش نگه دارید، به ما یادآوری کنید که غاز ننگ شرافت ماست، دما را متناسب با آب و هوا و ترجیحات هر فرد تنظیم کنید و بسیاری از کارهای دیگر را انجام دهید که ما معمولا باید انجام دهیم. برای انجام این وظایف جادویی، این دستگاه ها به اینترنت نیاز دارند تا آنها را به داده ها پیوند دهد. بدون دسترسی به اینترنت، سیستم تهویه هوشمند می‌تواند داده‌های مربوطه را از شما جمع‌آوری کند، اما نمی‌تواند آب و هوا را پیش‌بینی کند و نمی‌تواند تمام اطلاعاتی را که برای تصمیم‌گیری در مورد چه چیزی نیاز دارید ارائه دهد. انجام دادن.

البته این دستگاه های هوشمند فقط برای لوازم خانگی و محل کار نیستند، مراکز خرید و شهرها نیز در حال هوشمندتر شدن هستند و به دستگاه های هوشمندتر در آن مکان ها و همچنین اتصالات مشابه به اینترنت نیاز است. در واقع، اینترنت اشیا (IoT) در حال حاضر به طور گسترده در صنایع حمل و نقل، کشاورزی، باغبانی و اتوماسیون استفاده می شود. تعداد دستگاه های متصل به اینترنت در سراسر جهان حدود 2 میلیارد دستگاه در سال تخمین زده می شود و تخمین زده می شود که این تعداد به بیش از 2 میلیارد دستگاه در سال افزایش یابد.

در مورد دستگاه های هوشمند چطور؟

دستگاه های هوشمند داده ها را از داده های مربوط به خود کاربران جمع آوری می کنند. دوربین‌های دوچشمی امنیتی و کنترل‌کننده‌های هوشمند در نهایت دوربین‌های دوچشمی و میکروفون خانه شما هستند که اطلاعات حضور و فعالیت‌های دیداری و صوتی شما را جمع‌آوری می‌کنند. در انتهای طیف، چیزهایی مانند تلویزیون‌های هوشمند از دوربین‌های دوچشمی و میکروفون برای جاسوسی از کاربران استفاده می‌کنند، رویاهای هوشمند و ضربان قلب توسط آن‌ها شناسایی می‌شود و برخی از آن‌ها جزو وسایل خانه محسوب می‌شوند. گهگاه این ساعت به صورت تخصصی در بازار عرضه می شود. به عنوان مثال، بخش‌هایی از روترهای Wi-Fi می‌توانند اطلاعات مربوط به کاربران را در خانه جمع‌آوری کنند و حتی آن را با سایر دستگاه‌های هوشمند همگام‌سازی کنند تا حرکت را حس کنند.

سازندگان این دستگاه ها البته متعهد هستند که فقط سیستم ها خودشان تصمیم می گیرند و نه انسان ها، اما نه همیشه. به عنوان مثال، کارمندان آمازون در مکالمه با آنها به الکسا گوش می دهند، آنها را بازنویسی می کنند و آنها را به حاشیه می برند، قبل از اینکه به طور خودکار آنها را در سیستم های تصمیم گیری خود ادغام کنند. اما حتی محدود کردن دسترسی به داده های شخصی در سیستم های تصمیم گیری خودکار می تواند عواقب ناخواسته ای داشته باشد. هر گونه اطلاعات خصوصی که از طریق اینترنت به اشتراک گذاشته می شود در هر نقطه از جهان قابل هک است و شایان ذکر است که تعداد کمی از دستگاه های متصل به اینترنت در واقع امنیت مورد نیاز این سرقت اطلاعات را دارند.

ما آسیب پذیری های خود را درک می کنیم

در برخی از قسمت های دستگاه مانند هوشمند یا تلسکوپ، کاربران می توانند حریم خصوصی خود را برای محافظت از حریم خصوصی خود پنهان کنند. با این حال، قطع کردن دستگاه ها از اینترنت می تواند بسیار محدود کننده باشد. همچنین ضروری بودن حضور در محیط های کاری، مراکز خرید یا شهرهای هوشمند به معنای ساکت کردن دیگران نیست، بنابراین حتی اگر دستگاه ها هوشمند نباشند، ممکن است آسیب پذیر باشید. بنابراین، به عنوان یک کاربر، مهم است که هنگام خرید، نصب و استفاده از دستگاه متصل به اینترنت، با درک تبادل بین حریم خصوصی و راحتی، آگاهانه تصمیم بگیرید.

البته این انتخاب همیشه آسان نیست. مطالعات نشان داده است که برای مثال، صاحبان خانوارهای هوشمند درک روشنی از محل جمع‌آوری داده‌ها، مکان ذخیره داده‌ها و عدم دسترسی به آن‌ها توسط دستگاه‌ها ندارند. دولت‌ها در سرتاسر جهان قوانینی را برای محافظت از حریم خصوصی و کنترل افراد بیشتری نسبت به گذشته وضع کرده‌اند و به عنوان نمونه به قانون حفاظت از حریم خصوصی و حمایت از مصرف‌کننده اتحادیه اروپا (GDPR) اشاره می‌کنند. به عنوان مثال، به عنوان مثال، می توانید یک برنامه DSAR را به سازمانی ارسال کنید که داده های شما را از دستگاه متصل به اینترنت جمع آوری می کند. سازمان ها موظفند ظرف مدت یک ماه به درخواست به مراجع قضایی ذیربط پاسخ دهند و توضیح دهند که داده های جمع آوری شده جمع آوری شده است، نحوه استفاده از آن در سازمان و اینکه آیا به شخص ثالث منتقل شده است یا خیر و … شما نمی خواهید چنین درخواست ساده ای داشته باشید.

جراحت حریم خصوصی را محدود می کند

وجود قوانین مشخص گام مهمی در این زمینه است، اما احتمالاً اجرای آنها تا زمانی که با تعداد فزاینده ای از دستگاه های متصل به اینترنت مقابله شود، طولانی خواهد شد. در این بین، توابعی وجود دارد که می توانید بدون ارائه اطلاعات شخصی بیش از حد، از مزایای اتصال به اینترنت استفاده کنید. به عبارت دیگر، اگر صاحب دستگاهی باهوش باشد، ممکن است بتوانید برای ایمن سازی آن و به حداقل رساندن خطرات برای حریم خصوصی خود اقدام کنید.

کمیسیون تجارت فدرال پیشنهادهایی در مورد چگونگی ساخت دستگاه های امنیتی متصل به اینترنت ارائه می کند. کلید دو مرحله ای تنظیم سیستم عامل دستگاه و انجام تنظیمات و غیرفعال سازی دستگاه می باشد. اتحاد اعتماد آنلاین همچنین یک دستگاه امن و خصوصی متصل به اینترنت را در اختیار کاربران قرار می دهد و نکات اضافی و یک چک لیست را برای مصرف کنندگان ارائه می دهد.

اگر قصد خرید دستگاه متصل به اینترنت را دارید، منابع مستقلی مانند Mozilla’s Privacy Not Included مطلع می شوند که دستگاه چه دستگاهی را جمع آوری و خط مشی های خود را مدیریت می کند. با استفاده از این اطلاعات، ممکن است بتوانید نسخه های هوشمند دستگاه خود را از سازندگانی که حریم خصوصی کاربران شما را جدی می گیرند، انتخاب کنید. نکته آخر، مهم ترین چیزی که باید در نظر گرفت این است که آیا واقعاً همه دستگاه ها باید هوشمند باشند یا خیر. به عنوان مثال، آیا در اطلاعاتی در مورد خودتان شرکت می کنید تا بتوانید به صورت شفاهی قهوه خود را به قهوه برایتون سفارش دهید؟ در حال حاضر متأسفانه تنها چند راه برای از بین بردن این غدد وجود دارد، بنابراین حساسیت به موضوع بسیار زیاد است، پس در انتخاب خود دقت بیشتری داشته باشید.

منبع: Sciencealert

ترجمه: مصطفی جرفی-فرارو

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channel