از ملک در حومه تهران چه می دانید؟


نبض گرانی مسکن در حومه تهران، منجر برای شناسایی پناهگاه های مختلف غیرنظامی در اطراف پایتخت. بررسی آخرین وضعیت بازار مسکن در دو شهر جدید و مطالبات حاشیه نشینان یعنی پرندگان و اتباع خارجی حاکی از متفاوت بودن حاشیه شهرها در فاز عمرانی است.

به گزارش دنیای اقتصاد، در شرایطی که قیمت مسکن در شهر تهران از ابتدای سال جاری کاهش یافته، اما قیمت مسکن در بازار حومه پایتخت به ویژه دو شهر جدید پرند و پردیس حومه شهر گرم و گرمتر می شود. در حالی که تورم مسکن در شهر تهران از ابتدای زمستان امسال به طور میانگین 8 درصد بوده است، این رقم در سایر شهرهای کشور 15 درصد برآورد شده است. دلیل گرمای زیاد بازار مسکن شهرهای بزرگ نسبت به تهران است. اما آمارها حاکی از آن است که رشد سریع قیمت ها در شهرهای بزرگ و همچنین رشد سریع قیمت مسکن در شهر تهران طی یک سال گذشته کاهش یافته است.

در سال گذشته رشد سریع قیمت مسکن در شهر تهران بیش از 6 برابر قیمت فعلی مسکن بوده و نرخ رشد قیمت مسکن در سایر شهرهای بزرگ نیز به بیش از 30 درصد رسیده است. دلیل رشد سریع قیمت ها در تهران و سپس شهرهای بزرگ به کاهش خرید غیرمصرفی در بازار مسکن در این شهرها مربوط می شود. بازار مسکن شهر تهران از ابتدای سال جاری رونق گرفته است. متوسط ​​قیمت اسمی مسکن در شهر تهران حتی در نقاطی مانند فروردین، اردیبهشت و اسفند کاهش یافته و قیمت واقعی مسکن در پایتخت در 10 ماهه سال 22 درصد کاهش داشته است. در واقع از ابتدای سال، دوره زمانی مبتنی بر تکمیل قیمت مسکن و ورود به بازار پسجهش در بازار مسکن شهر تهران و شهرستان ها بود. اما دوره اصلی تمرین که در آن قیمت مسکن به حد معرفی رسیده است، تخلیه می شود، به نتیجه نمی رسد و ظهور مجدد بازخرید کاملاً منوط به اجماع و کسب نتیجه مثبت خواهد بود. مذاکرات نرخ رشد قیمت مسکن در شهر تهران و سایر شهرهای بزرگ در ماه‌های اخیر کاهش یافته است.

تورم

داده های اولیه فروش پرونده مسکن در دو شهر پردیس و پردیس نیاز به اطلاعات بازار آنلاین را نشان می دهد، میانگین قیمت مسکن از ابتدای سال تا پایان بهمن ماه در شهر جدید پردیس 25 درصد است. و در شهر جدید 19 درصد.

مقایسه مسکن در این دو شهر جدید مقایسه خوابگاه‌ها در تهران و سایر شهرهای بزرگ نشان‌دهنده نبض شدید سکونت در این دو شهر است. علاوه بر هاکی، بازار معاملات مسکن در این دو شهر جدید از نظر سرعت و چرخش متفاوت است. اگرچه بازار مسکن در این دو شهر جدید مانند بازار مسکن در شهر تهران و سایر شهرهای بزرگ نسبت به وضعیت یک سال قبل چرخشی داشته است، اما این چرخش مقدار متفاوتی را به خود اختصاص داده است. بازار مسکن نوساز در حومه تهران که همزمان با سال 97 و آغاز مبارزات مسکن در بازار پایتخت به سرپناهی برای پناهجویان تبدیل شد، شکلی متفاوت از گذشته نشان می دهد. در عین حال شهر تهران که به دلیل ضعیف شدن قدرت خرید خانه ها و گروه ها و کمبود مسکن در پایتخت در وضعیت نابسامانی به سر می برد، به محل جدید سکونت برای خرید خانه تبدیل شده است.

در سال 98 هر چه بیشتر مصرف کنندگان به ویژه خانوارهایی که به دلیل فشار مداوم برای یافتن مسکن ارزان قیمت، توان خرید آپارتمان در محدوده تهران را نداشتند، به بازار شهرهای جدید پناه بردند و از شهرها استفاده کردند. ابتکار عمل برای خرید اما در سال 99 حادثه دیگری در بازار شهر نیو سیتی رخ داد. این رویداد در واقع تبدیل شهرهای جدید به پناهگاهی امن برای سرمایه گذاران بود. بخشی با توجه به ادامه کشمکش در بازار مسکن در شهر تهران، سرمایه گذاران و همچنین بازار مسکن حومه شهرها به ویژه در شهرهای جدید پرد و پردس را جذب کرده و اقدام به خرید آپارتمان در این شهرها کرده است. در واقع در سال 98 شهرهای جدید به پناهگاه های امن برای سرمایه گذاران غیرنظامی تبدیل شدند. در شرایط معاملات بازار تهران که سال گذشته به بازاری غیرجذاب با اندک علاقه چشم نواز به سرمایه گذاری های کوتاه مدت و دوره رکود و تکمیل کامل نواقص خرید و سرمایه گذاری تبدیل شد، این موضوع مطرح شده است. در واقع، بازار مسکن شهرهای جدید و همچنین بازار مسکن در تهران و سایر شهرهای بزرگ به طور فزاینده‌ای شلوغ شده است و مهاجرت سرمایه‌گذاران نیز به همین ترتیب است. اما با وجود این اتفاق و این چرخش، مشاهده می‌شود که چرخش بازار با شهرهای جدید حومه پایتخت، با چرخش بازار مسکن شهر تهران و … متفاوت است. کلان شهرها.

با توجه به اینکه با وجود رشد سریع قیمت ها در بازار شهر تهران و سایر شهرهای بزرگ، نرخ رشد در شهرهای جدید رو به افزایش است.

نتایج بررسی میدانی و همچنین نتایج بر اساس داده های اولیه مربوط به فروش پرونده مسکن در این دو شهر جدید است. در واقع دو عامل عمده در افزایش تعداد معاملات در بازارهای مسکونی در شهرهای حاشیه شهر مانند تهران و سایر شهرهای بزرگ نقش داشته است. یکی از دلایل اصلی این امر تغییر تعداد ساکنان شهرهای جدید و در نتیجه افزایش تقاضا برای مسکن در این مناطق است. اگرچه هجوم سرمایه گذاران به بازار شهرنشینان جدید و همچنین بازار مسکن شهر تهران و سایر شهرهای بزرگ در دو سال اخیر کاهش یافته است، اما تقاضای ورودی برای این پناهگاه های غیرنظامی (شهرهای جدید) نیز وجود دارد. بازار املاک حومه شهر به پایتخت تبدیل شده است. در واقع، پناهگاه امن شهرهای جدید برای سرمایه گذاران غیرنظامی به طرز چشمگیری تغییر کرده است و اگرچه هجوم سرمایه گذاران به این بازارها نیز کند شده است، اما تقاضای مصرف کنندگان به ویژه خانوارها همچنان وجود دارد. همین روند در دوره اولیه حرکت قیمت و همچنین در معاملات بازار شهرهای جدید اطراف تهران مشاهده شد. از ابتدای سال 97 و همزمان با آغاز دوره شدید قدرت خرید و توانمندسازی، تقاضا برای کالاهای مصرفی و خانگی، هدف از خرید غیرنظامیان به شهرهای جدید منتقل شد. در واقع این مکان امن (شهرک بازار پرندگان تازه وارد و اتباع خارجی) نیز از پایتخت تخلیه شده است، اما به دلیل افزایش حجم مصرف و تقاضا، گرمای بالای خود را نیز حفظ کرده است.

تحلیل‌ها نشان می‌دهد که نشانه‌های ورود به پس‌زمینه پاییز، گروه مصرف‌کنندگان متقاضی مسکن که به دنبال کاهش قیمت فایل‌ها در بازار شهر مسکونی تهران هستند و محدودیت زمانی کنونی، هم به همین دلیل و هم به همین دلیل است. به دلیل افزایش سقف مسکن، با ارزیابی مطلوب، به دلیل کمبود بودجه برای خرید مسکن در شهر تهران، شهرهای جدید را به عنوان هدف خرید خود انتخاب کردند. در دو ماه گذشته به خصوص در دو ماه گذشته برخی از متقاضیان که در حاشیه بازار به سر می بردند، بازه زمانی فعلی را برای ورود به بازار و خرید آپارتمان در نظر می گرفتند. در تهران اما به دلیل مسافت، قدرت خرید بیش از حد بهای تمام شده مسکن، بیشتر حجم خرید از متقاضیان به بهترین ها تبدیل شد. یعنی متقاضیانی که یک واحد مسکونی دارند اما قصد دارند به بازار تبدیل شوند و آپارتمان دیگری بخرند. صاحبان خانه نیز شهرهای جدید را عمدتاً برای اهداف خود خرید انتخاب می کنند. چون توان خرید خانه در پایتخت را نداشتند. با افزایش تعداد پناهجویان در حومه تهران نیز همین اتفاق افتاد. دلیل دوم این است که این موضوع به شهرهای جدید خارجی و پرندگان با تهران و نفوذ آن در این بازار نیز مربوط می شود.

تغییرات در بازار مسکن شهر تهران به ویژه تغییرات قیمتی، بازار مسکن در این شهرها به سرعت تحت تاثیر قرار گرفته و شاهد افزایش دما در بازار مسکن این شهرها هستیم. همچنین افزایش سقف و خرید مسکن در نیمه دوم سال و همچنین افزایش تقاضای مصرف کنندگان برای مسکن در این شهرها مشاهده شد. به گزارش «اقتصاد جهان»، متوسط ​​قیمت هر مترمربع مسکن در شهر جدید پرنده در بهمن ماه امسال معادل حدود 6 میلیون و 900 هزار تومان و شهر جدید پردیس معادل 11 میلیون و 800 تومان بوده است. هزار تومان با توجه به اینکه خرید انفرادی مسکن در شرایط فعلی برای این دو شهر جدید معادل 200 میلیون تومان و برای زوجین معادل 320 میلیون تومان است که میانگین سطح مسکن در این دو شهر به صورت عددی حدود 10 میلیون تومان در هر مربع است. متاهل می توانند بیش از 30 مترمربع مسکن و افراد متقاضی حداکثر 20 متر مربع مسکن خریداری کنند. البته لازم به ذکر است که این سطح قیمت مسکن از قیمت واحد مهر مسکن برآورد شده و واحد ابزار شخصی (مهر غیر مسکونی) رسیده است و گمان می رود قیمت آن بالاتر باشد. با این حال، بیشتر هزینه های خرید خانه در این شهر جدید با تهران قابل مقایسه است که یکی از دلایل تمایل مصرف کنندگان به خرید خانه در این شهر است.

قیمت تهران را کاهش دهید

در عین حال قیمت مسکن در شهر تهران با قیمت مسکن در حومه پایتخت نیز مشخص است که دلیل رشد سریع قیمت مسکن در تهران کاهش به 8/2 بوده است. . متوسط ​​قیمت تهران در ابتدای دوره معادل 4 درصد بود که به 99 به 5/2 رسید، اما با توجه به ورود بازار مسکن تهران در دوره رکود، 8/4 افزایش نیز داشته است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم