آیا کمک بنزین 3000 تومان می شود؟


در رفتن «طرح بازتوزیع بنزن» از نخستین روز اسفندماه در جزیره کیش آغاز شد و تمامی شهروندان دارای کارت معمولاً بدون مالک خودرو و افراد بدون خودرو، مشمول بنزین 5 لیتری می شوند. به همین ترتیب قیمت قبلی کمک بنزین 2 تومان و بنزین آزاد 9000 تومان است و کسانی که بنزین ندارند می توانند کمک بنزین خود را به دیگران منتقل یا بفروشند.

به گزارش فرارو، رضا پدیدار، رئیس اتاق تهران با اشاره به اینکه مدتی است که طرح دولت برای تغییر توزیع کمک بنزین بررسی شده است، گفت: در حال حاضر با توجه به شرایط فعلی، کمک های مردمی در حال بررسی است. در رفتن وی گفت: مطالعات کارشناسی در فاز اول در این زمینه از سال نهم از اتاق بازرگانی آغاز شد و چنین طرحی را به دولت حسن روحانی نیز ارائه کرد، اما این پیشنهاد مورد توجه قرار نگرفت، بنابراین این طرح موضوع جدیدی نیست.» با این حال، این تصمیم دولت است که به بخش انرژی پشت کند.

وی افزود: بر اساس این طرح، طرحی برای کمک های انرژی به حامل ها وجود دارد که امروز به خودرو اختصاص می یابد.

آیا کمک یانزینی مردم را از مشکل نجات می دهد؟
علی قنبری کارشناس مسائل اقتصادی است به زودی با شما صحبت کنید و مطالب خوب را ادامه دهید وی با اشاره به اجرای تغییر آزمایشی سنتز بنزین در کیش و قشم گفت: با توجه به اینکه سهمیه اختصاص یافته به ازای هر نفر 3 لیتر است، نمی توان این موضوع را از نظر معیشتی برای مردم مورد توجه قرار داد. کمک 5000 تومان است.» با توجه به افزایش قیمتی که در چند سال اخیر در بازارهای مختلف شاهد بودیم، از مردم دارو نمی گیریم.

وی افزود: اگر دولت قصد دارد این طرح را با هدف اجرای عدالت و هدفمندی انواع کمک ها در حوزه انرژی اجرا کند، به نظر نمی رسد که بتواند به چنین هدفی دست یابد، زیرا اقشار ضعیف جامعه این روزها روزه می گیرند.» با این همه سختی دست و پنجه هایشان را نرم می کنند و کمک بنزین هم کم و ناچیز است و هیچ عنوانی برای حل مشکلاتشان ندارد.

قنبری با تاکید بر اینکه هرگونه تغییر در سیستم توزیع باید به صورت جامع و همه جانبه انجام شود، گفت: این تغییرات تحت هیچ یک از مسائل مربوط به سیستم توزیع در ایران قابل رسیدگی نیست و مشکلات بسیار اساسی است و هرگونه تغییر در نحو باید بسیار حساب شده و برنامه ریزی شده باشد، در غیر این صورت باید از قبل به مشکلات رسیدگی شود.

این استاد دانشگاه افزود: اگر دولت قصد ایجاد تحول در نظام توزیع کمک‌ها را دارد، باید با پرداخت نقدی به مردم، کنترل تورم و منابع صرفه‌جویی در هزینه‌ها را به دست آورد تا شغل‌های برابر ایجاد کند، بله، زیرا اگر شما نگاهی به افرادی بیندازید که در ازای یک شغل پول نقد را انتخاب می کنند، اکثریت مسلمانان به ایجاد شغل رای می دهند.

این کارشناس اقتصادی ادامه داد: دولت باید به جای افزایش میزان کمک های نقدی، سطح درآمد مردم را افزایش دهد و از این طریق سطح رفاه مردم و افزایش سطح درآمد مردم را افزایش دهد. وضعیتی که قدرت خرید آنها نیز افزایش یافته و چرخه تولید کشور در حال حرکت است که منجر به رشد اقتصادی پایدار و پایدار شده است.

قنبری خاطرنشان کرد: اما اگر دولت فقط به دنبال افزایش کمک های نقدی یا جنبش های پوپولیستی بود، در درازمدت نه تنها مردم قدرت بیشتری نمی خریدند، بلکه اتفاقی بود که در این 5 سال اخیر، نیز تکرار خواهد شد، یعنی میزان کمک ها ثابت می شود که راکد است، اما هر سال با بیش از 2 درصد جمعیت رفت و آمد و مشکلات معیشتی آنها روز به روز بیشتر می شود، بنابراین دولت نباید منابع مردم را هدر دهد. بدون آن، مردم نمی توانند از مشکلات رهایی یابند.

این کارشناس اقتصادی گفت: اگر این منابع فقط برای اشتغال بود مردم می توانستند این کار را انجام دهند و دیگران نیازی به کمک نداشتند و این موضوع باعث فقر و بیکاری در جامعه می شد در حالی که این دو موضوع در خطر است. اقتصاد و جامعه ایران زمام امور را در دست گرفته است، بنابراین دولت باید راه درست را در این زمینه بیابد و از تکرار اشتباهات گذشته خودداری کند.

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channel