آیا در صورت احیای برجام، قیمت مسکن مانند زمان حل و فصل کاهش می یابد؟

[ad_1]

در رفتن در حالی که رئیس اتحادیه مشاوران املاک مدعی است با امضای مجدد این معامله، احتمالاً قیمت مسکن به عنوان تصویب مصوبات تلقی می‌شود.

به گزارش فرارو، احمدرضا سرحدی، کارشناس بازار با اشاره به اینکه مهمترین عامل تاثیرگذار در این روزها، وضعیت مذاکره در بازار مسکن است، گفت: با توجه به شرایط موجود در بازار مسکن، بازار مسکن در حال توسعه است. در رفتن وی گفت: اگر مذاکرات کند باشد و نور آنقدر روشن باشد که قابل تصور نباشد، دلار گرانبها را به عقب می اندازند و آثار تورم آنقدر شدید می شود که قیمت مسکن به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. از سال، انتظار طولانی تر خواهد بود.

این کارشناس بازار افزود: اما در صورت موفقیت مذاکرات و تحمل تحریم ها، دلار نیز می تواند قیمت خود را کاهش دهد، در صورت احیای برجام حتی افت 3 درصدی را تجربه خواهد کرد، بنابراین نتیجه مذاکرات برای همه است. بازار سرمایه از جمله مسکن از اهمیت بالایی برخوردار است.

در صورت احیاء  آیا قیمت مسکن مانند زمان حل و فصل کاهش می یابد؟قیمت مسکن کاهش نیافت
مهدی سلطان محمدی کارشناس بازار مسکن در به زودی با شما صحبت کنید و مطالب خوب را ادامه دهید در پاسخ به اظهارات قالی خسروی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک مبنی بر کاهش قیمت مسکن در صورت احیای برجام، اظهار داشت: با توجه به شرایطی که در بازار وجود دارد، توجه داشته باشید که در در صورتی که به نظر نمی‌رسد سیگنال‌های مجدد برجام چندان تصادفی نبوده باشد، توجه به این نکته ضروری است که فرض اصلی این است که توافق در چنین وضعیتی قرار دارد.

وی افزود: از نظر روانی بازار مسکن در ابتدای رونق مجدد شوک، این یک موضوع طبیعی است و سایر بازارها نیز چرخشی خواهند داشت، اما با توجه به اینکه اقتصاد ایران بسیار قوی است، پس از یک باز هم دوره کوتاه قیمت.” آنها به جای تلاش برای بهبود، در غم خود غوطه ور می شوند و در نتیجه شکست بیشتری را تجربه می کنند. در مورد دلار که انتظار طولانی است، امضای توافقنامه نشانه این است که برده این کار را انتخاب نخواهد کرد.

سلطان محمدی گفت: باید به این نکته توجه کنند که بازار مسکن طی سه سال گذشته با افزایش قیمت تقریبا دو برابری روبه‌رو بوده است، اما قیمت مسکن 3 درصد افزایش داشته است، اما شاهد هستیم. تورم بیش از 3 درصد افزایش یافته است، بنابراین نرخ رشد مسکن در یک سال گذشته کاهش یافته است.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه قیمت مسکن چهار مولفه اصلی دارد، افزود: اگر بخواهیم ببینیم قیمت مسکن چقدر می شود، اگر واقعاً این اتفاق را می خواهیم، ​​باید به این سه مولفه نگاه کنیم. قیمت اول زمین.” لازم به ذکر است که در صورت احیای بودجه ممکن است قیمت زمین به شدت افزایش یابد زیرا در آن زمان باید تقاضای سرمایه گذاری و پیچیدگی را از بازار حذف کرد و قیمت چشمگیر نخواهد بود. .

سلطان محمدی ادامه داد: در دور دوم نیز سازه های هزینه ای وجود دارد که این موضوع را همراه با تلاش تلقی نمی کند، زیرا تمرکز بر تورم است، قیمت ادویه ها را نمی سازند و میزان دستمزد را کاهش نمی دهند. ، بنابراین هزینه ساخت نیست، اما با افزایش نیاز.

این کارشناس بازار را «مسکن» توصیف و خاطرنشان کرد: در سه ماهه سوم، هزینه های دولت از جمله تراکم، ساخت و توزیع آب، برق، گاز و تلفن دولتی با نرخ دولتی یا شهری این خدمات و دولت فاصله زیادی دارد. خدمات.

وی تصریح کرد: در نهایت با توجه به اینکه مقیاس سرمایه گذاری در بازار مسکن نسبت به مقیاس ساخت و ساز در تهران امروز بسیار کاهش یافته است، علاقه به سرمایه گذاری در ساخت مسکن وجود دارد. تغییر یک سوم، هیچ علاقه ای برای سازنده وجود ندارد، به جز سایر خطرات در تجارت فضایی و جان سازندگان و انبوه سازان، بنابراین اگر تصمیم گرفته شود، قیمت مسکن کاهش می یابد، این سرنوشت سرزمین، اتفاقاً نمی خواستند چشم بند باشند و در گذر زمان نقش خود را بازی کردند.

[ad_2]

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

تماس با ما