آیا اپل با شروع تولید آی‌پد، دستگاه‌های بیشتری را در هند تولید خواهد کرد؟


دهلی نو: طبق گزارش رسانه‌ها، اپل در حال برنامه‌ریزی برخی از تولیدات آی‌پد خود از چین به ویتنام در میان قرنطینه‌های ناشی از کووید در شانگهای و اطراف آن است. این می‌تواند اولین اقدامی از این دست توسط غول فناوری کوپرتینویی باشد که به آن کمک می‌کند مشکلات زنجیره تامین خود را که از قرنطینه در چندین بخش از چین تحت تأثیر کووید به وجود آمده است، حل کند. Nikkei Asia در گزارش خود در روز چهارشنبه اعلام کرد که طبق گزارش ها، این شرکت با چندین تامین کننده قطعات تماس گرفته است تا موجودی های آنها را برای رفع کمبودهای آینده و مشکلات زنجیره تامین جمع آوری کند.

در این گزارش آمده است: «آی‌پد به دومین خط تولید عمده اپل در این کشور آسیای جنوب شرقی، پس از سری هدفون‌های ایرپاد تبدیل خواهد شد». در این گزارش آمده است که اپل “به زودی می تواند تعداد کمی از تبلت های نمادین را در آنجا تولید کند.”

در چین، اپل برای مونتاژ آی‌پد به BYD متکی است. طبق گزارش ها، این شرکت به سازنده آیفون کمک کرده بود تا خطوط تولید خود را در چین نیز راه اندازی کند. در سال 2021، اپل حدود 58 میلیون آی‌پد فروخت.

اپل همچنین از تامین کنندگان خواسته است تا به سرعت برای تامین امنیت برخی از تراشه های آیفون های آینده اقدام کنند. در این گزارش به نقل از منابع آمده است: «این درخواست‌ها برای تمام خطوط تولید اپل – آیفون، آی‌پد، ایرپاد و مک‌بوک اعمال می‌شود».

تیم کوک، مدیر عامل اپل اخیراً در آخرین تماس درآمدی خود گفته بود که “محدودیت ها را بین 4 تا 8 میلیارد دلار تخمین زده ایم و این محدودیت ها عمدتاً در اطراف کریدور شانگهای متمرکز شده اند.”

لوکا ماستری، مدیر مالی اپل در این تماس گفت: «اختلال‌های مرتبط با کووید نیز بر تقاضای مشتریان در چین تأثیر می‌گذارد».

آیا اپل تولید خود را در هند افزایش خواهد داد؟

ماه گذشته، یک گزارش وال استریت ژورنال به نقل از منابع اشاره کرد که این شرکت در حال برنامه ریزی برای افزایش تولید خود در خارج از چین است. طبق گزارش‌ها، این غول فناوری به دلیل موضع قوی پکن در مقابله با ویروس کرونا از جمله عوامل دیگر در حال دور شدن از چین است. همچنین بخوانید: “به دفتر بیایید یا تسلا را ترک کنید”: ایلان ماسک به مدیران اولتیماتوم داد

طبق گزارش ها، اپل به دنبال انتقال تولید خود به هند و ویتنام و سایر کشورها است. هر دو کشور در حال حاضر مقدار کمی از تولید جهانی اپل را به خود اختصاص داده اند. این گزارش همچنین اشاره کرد که اپل هند را به عنوان چین بعدی می بیند. همچنین بخوانید: واتس اپ بیش از 16.6 هزار حساب “BAD” در هند را در آوریل 2022 مسدود کرد.
تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم