آماده شدن از قبض فضای مجازی تا یک ماه دیگر

[ad_1]

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مجلس با بیان اینکه دو لایحه بسیار مهم در حوزه اقتصاد دیجیتال در دست بررسی است، گفت: ممیزی دیجیتال و تدوین شده است.

به گزارش ایرنا، ˈرضا باقری عسلˈ روز چهارشنبه در نشست با فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات با اشاره به اینکه در گذشته مورد توجه وزیر ارتباطات قرار گرفته است، افزود: سرمایه گذاری هایی به ویژه در این زمینه انجام می شود. 5000 نفر را در ابزار و مهارت های نرم آموزش دهید.

وی با بیان اینکه این وزارتخانه علاقه مند به افزایش مهارت نرم افزارهای علاقه مند در این زمینه است، افزود:

وی ادامه داد: ما به عنوان قانون و مقررات در این جایگاه هستیم، این یک موضوع جدی است، از نظر تعرفه ها چالش برانگیز و ضعیف هستیم.

وی با اشاره به اینکه در بحث پیشخوان ها و بحث تعرفه ها، گفت: امیدواریم این موضوع حل شود.

معاون وزیر ارتباطات در مجمع نمایندگان یادآور شد: گسترش زنجان یک مصوبه ضروری است.

وی با بیان اینکه سطح مباحث مطرح شده در استان متفاوت بوده است، افزود: زنجان پس از استان یزد دومین حوزه انتخابیه کشور است زیرا نخبگان استان در استان بسیار فعال هستند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه کل اکوسیستم در این استان شکل گرفته است که برای تکمیل و خلق ثروت گام برداشته است، ادامه داد: پتانسیل موجود در این استان و ظرفیت سازی می تواند به درک مسائل کمک کند.

وی بر استفاده از فرصت ها و استفاده از زمان تاکید کرد: عنصر زمان در کسب و کار دیجیتال بسیار تعیین کننده است زیرا به ارائه محصولات و خدمات مناسب به جامعه کمک می کند.

باقری عسل با اشاره به اینکه طی چند سال گذشته سرمایه گذاری در سهام دیجیتال رشد فزاینده ای داشته است، افزود: دسترسی به نیروی انسانی برای فناوری های نوین ارتباطی نوعی عدالت اجتماعی است اما نوعی کسب و کار محسوب می شود.

معاون پارلمانی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه گروه اقتصاد دیجیتال در دولت شکل گرفته است، گفت: حذف شد.

وی گفت: اولویت های کارگروه تشکیل شده از سوی اعضای دولت مشخص شده و جلسات منظمی نیز برگزار شده است.

این مقام مسئول با اشاره به بحث صدور مجوز برای بخش خصوصی گفت: این مجوزها محدود به مدیریت ریسک های احتمالی و پیشبرد مشکل است، اما لازم است این مجوزها برای تسهیل بخش خصوصی کشف و مدیریت شود. “

وی به سهم سه درصدی بخش خصوصی فناوری اطلاعات و ارتباطات و نحوه تحقق این سهم در کشور اشاره کرد.

[ad_2]

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

تماس با ما