آخرین نسخه اپل توسط اینتل طراحی شده است

[ad_1]

در رفتنآخرین نسخه از آخرین نسخه اپل، M1 Ultra، M1 Max نامیده شده است. بر اساس کسر خروجی 5 نانومتری، از یک CPU با بیست هسته با 4 هسته در بالا و چهار هسته در حال کار استفاده شده است.

طبق گزارشات فرارو، با استفاده از معماری UltraFusion، اپل قادر است M1 Max را دوبرابر کند. افزایش کارایی به این دلیل است که نرم افزار به عنوان تک کلیپ شناخته می شود. رایج ترین روش برای انجام جرم گیری، اتصال دو رشته از طریق مادربرد است که معمولاً باعث افزایش تاخیر، کاهش ساییدگی و افزایش مصرف انرژی می شود. با این حال، UltraFusion از سیلیکون جدید اپل interposer استفاده می کند که گیره ها را به هم متصل می کند.

اپل می گوید در بیش از 3 سیگنال، کمتر از 1.2 ترابایت بر ثانیه با تاخیر، پهنای باند بین باندها تامین می شود که بیش از 3 برابر پهنای باند متصل به جریان خواهد بود. اکنون قرار است به پلتفرم های بنچمارک برسد و اخیراً دو بنچمارک اینتل و AMD را شکست داده است.

بریدن

M1 Ultra که اخیرا توسط غول کوپرنیک رونمایی شده است، دارای امتیاز ۲۴۰۵۵ در آزمایش‌های متعدد و ۱۷۹۳ امتیاز در آزمایش هسته‌ای Core i9-12900K است که تنها چند امتیاز در آزمایش‌ها از دست داده است. اگرچه Core i9-12900K دارای چند هسته در آزمایش با افزایش سرعت 3٪ است.

تست M1 Ultra Clipping بر روی مک استودیو با 2 گیگابایت حافظه انجام می شود (مدل مبتنی بر مک استودیو دارای 3 گیگابایت حافظه است) Ryzen 9 5950X و 1.8 درصد بهتر از پردازنده پولی Ryzen Threadripper و 1.8 درصد بهتر از Ryzen دریپر. Core i9-12900K نیز بالاترین امتیاز 1.2 را بین این سه cpu کسب کرده است. با این حال، کلیپ های M1 Ultra Ryzen 9 5950X را با 0.2 درصد و Threadripper 3960X را با 0.1 درصد شکست دادند. این اعداد به این معنی است که پکیج قادر است M1 Ultra را با طراحی بسیار خوب انجام دهد. در این صورت ارزیابی عملکرد واقعی این پاسخ دهندگان در دنیای واقعی مشخص خواهد شد.

[ad_2]

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

تماس با ما